Košičanky vyhrali v Györi a posilnili šance na play-off

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili vo svojom siedmom vystúpení v A-skupine Euroligy na palubovke maďarského Györu 67:60 (34:30).

30.01.2014 20:06 , aktualizované: 22:05
Tijana Krivačevičová Foto: ,
Košičanka Tijana Krivačevičová dosiahla proti Györu 24 bodov.

Košičanky dosiahli štvrté víťazstvo v tejto euroligovej sezóne, prerušili sériu dvoch prehier a posilnili svoje ambície na postup do vyraďovacej časti z vyššej priečky. Najbližší zápas odohrajú zverenky trénera Maroša Kováčika v Európskej lige 5. februára na palubovke ruského lídra A-skupiny UMMC Jekaterinburg.

HAT AGRO Uni Györ (Maď.) – Good Angels Košice (SR) 60:67 (12:20, 16:14, 17:15, 15:18)

• Najviac bodov Györu: Tinkleová 18, Laklóthová 15, Semseiová 10
  • Zostava a body Košíc: Hruščáková 14, Bojovičová 11, Perkinsová 9, Kissová 0, Jánoščiková 0 (Krivačevičová 24, Bálintová 6, Abdiová 3, Zietarová 0)
6. Györ 7 0 7 388:601 7

Košičankám v okyptenej zostave bez zranenej strelkyne Piersonovej vyšiel úvod. V 5. min viedli 6:0 a krátko pred koncom prvej štvrtiny 20:10. Aj v druhej desaťminútovke si hostky udržiavali 6 až 10-bodový náskok najmä vďaka produktívnemu podkošovému duu Krivačevičová – Hruščáková, ktoré nastrieľalo v celom zápase dovedna 38 bodov. Domáce basketbalistky však postupne ukrajovali z náskoku Košíc a veľmi túžili dosiahnuť prvé víťazstvo v tejto sezóne Európskej ligy. Na konci tretej štvrtiny znížila Laklóthová na rozdiel 4 bodov (45:49). Štvrtú desaťminútovku začali Good Angels šesťbodovou šnúrou. V 35. min Bojovičová zvýšila na 57:45 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Nebolo. Tri minúty pred koncom to bolo opäť už len o 4 body (60:56), ale košické hráčky zvládli koncovku. Good Angels nedovolili Györu dosiahnuť prvý triumf v tejto sezóne EL.

Tamás Bencze (tréner Györu): „Nie sme spokojní, lebo sme tento zápas chceli vyhrať. Zle sme začali a keď sme sa konečne chytili a začali doťahovať náskok súpera, stálo nás to veľa síl. V konečnom dôsledku rozhodli straty a zbytočné chyby na našej strane.“

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Smola sa nám naďalej lepí na päty. Už v 2. min sa nám zranila Bea Janoščíková a zase sme museli celý systém pod košom prekopať. Súperka narazila kolenom do jej kolena… Ešte šťastie, že sa vrátila do hry a zabrala Tijana Krivačevičová, lebo bez nej by sme dnes v Györi určite nevyhrali. Som spokojný s bojovnosťou. Vidieť hráčky, že štyrikrát-päťkrát vydolujú loptu zo zeme, to je momentálne cesta, ktorou sa musíme uberať. Kvalitu a skúsenosť musíme nahrádzať bojovnosťou. Toto víťazstvo nám pomôže v zlepšení si postupovej pozície, ale podľa všetkého bude treba vyhrať ešte dva zápasy, aby sme začínali v play off na domácej palubovke. Všetko bude zrejme dramatické až do posledného hvizdu zápasu v Bourges.“

Viac na túto tému: #basketbal #ženy #Győr #Good Angels Košice #Euroliga