Kalendár
27.04.
28.04.
29.04.
30.04.
01.05.
02.05.
03.05.
04.05.
05.05.
06.05.
ATLETIKA
O Pohár rektora Technickej univerzity Košice vo viacbojoch (3. ročník) – Košice (9.00)
Beh k srdcu SNP (50. ročník) a 22. majstrovstvá SR v polmaratóne – Martin (16.00)
Beh do Choča, Memoriál Joža Čajku – Vyšný Kubín (10.00)
Beh na Medvediu hlavu – Spišská Nová Ves (13.00)
Národný beh generála M. R. Štefánika – Brezová pod Bradlom (15.00)
Fiľakovský kros – Fiľakovo (16.00)
Krasňanská kúria – Bratislava – Rača (10.00)
Míting IAAF World Challenge – Dakar (Seneg.)
BASKETBAL
Medzištátny prípravný zápas žien – Bratislava – Hant aréna:
Slovensko – Ukrajina (18.00)
CYKLISTIKA
Giro d´Italia (Tal.):
14. etapa: Treviso – Valdobbiadene (časovka jednotlivcov) na 59,4 km
Preteky V4 – Veľká cena Maďarska (Maď.)
FUTBAL
Fortuna liga – jarná časť ročníka 2014/2015 – 32. kolo:
ŽP Šport Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda (17.15)
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce (17.15)
AS Trenčín – MŠK Žilina (17.15)
FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica (17.15)
Spartak Myjava – MFK Ružomberok (17.15)
MFK Košice – FK Senica (17.15)
II. liga – nadstavbová časť o postup do Fortuna ligy 2015/2016 – 8. kolo:
FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Zemplín Michalovce (17.00)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica (17.00)
ŠKF Sereď – MFK Lokomotíva Zvolen (17.00)
FK Poprad – ŠK Senec (19.30)
FC Nitra – Partizán Bardejov (19.30)
II. liga – nadstavbová časť o udržanie – západ – 8. kolo:
MFK Dubnica nad Váhom – FC ŠTK 1914 Šamorín (17.00)
II. liga – nadstavbová časť o udržanie – východ – 8. kolo:
MFK Dolný Kubín – MŠK Rimavská Sobota (17.00)
HÁDZANÁ
WHIL – národné play-off – finále – tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
HK Slávia Partizánske – Iuventa Michalovce (18.00) – stav série 0:2
WHIL – národné play-off – o 3. miesto – tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Bemaco Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa (18.00) – stav série 0:2
WHIL – národné play-off v ČR – finále – druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba (18.00) – stav série 0:1
WHIL – národné play-off v ČR – o 3. miesto – druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc (17.30) – stav série 1:0
WHIL – nadstavbová časť o 5. – 7. miesto v ČR:
HC Veselí nad Moravou – TJ Sokol Písek (18.00)
I. liga žien – 22. kolo:
Bánovce nad Bebravou – Inter Bratislava (16.00)
Bernolákova Košice – Močenok (18.00)
Nesvady – Topoľčany (18.00)
HOKEJ
Pohár Čierneho mora – Soči (Rus.):
Rusko „20“ B – Slovensko „20“ (14.00), Bielorusko „20“ – Rusko „20“ A (17.30)
HORSKÁ CYKLISTIKA
Svetový pohár – Nové Město na Moravě (ČR) – cross country
KOLKY
Majstrovstvá sveta družstiev – muži, ženy – Speichensdorf (Nem.)
MOTORIZMUS
Rely Portugalska – Faro (Portug.)
PLÁVANIE
Veľká cena Slovenska – Bratislava (9.00)
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
World Tour 2015 – Praha Open (ČR)
POZEMNÝ HOKEJ
Turnaj EPM mužov (Challenge II) – Lousada (Portug.) – účasť ŠK Šenkvice
RAFTING
Majstrovstvá Európy R6 – Banja Luka (Bos. a Herc.)
RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
II. preteky Svetového pohára – Duisburg (Nem.) /9.00/ – účasť SR
ME juniorov – Račice (ČR)
STOLNÝ TENIS
ITTF World Tour – Croatia Open – Záhreb (Chor.)
Slovakia Junior Open – Senec (10.00)
STREĽBA
VC Slovenska – brokové zbrane – Trnava (9.30)
Extraliga – guľové zbrane – 2. kolo – Košice (8.30)
GP Perazzi – brokové zbrane – Pragersko (Slovin.)
ŠERM
Majstrovstvá Slovenska seniorov – Bratislava (9.00 fleuret žien, ŠH Elán)
TENIS
Turnaj ATP World Tour 250 Open de Nice Cote d´Azur – Nice (Fr.)
Turnaj ATP World Tour 250 Geneva Open – Ženeva (Švaj.)
Turnaj WTA International Internationaux de Strasbourg – Štrasburg (Fr.)
Turnaj WTA International Nürnberger Versicherungscup – Norimberg (Nem.)
TLAK NA LAVIČKE
Majstrovstvá sveta mužov, žien a juniorov – Sundsvall (Švéd.)
VODNÝ ZJAZD
Majstrovstvá Slovenska v zjazde a šprinte, 3. kolo Slovenského pohára – Liptovský Mikuláš (10.00 šprint, 16.00 zjazd)
VOLEJBAL
Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy žien 2015 do Belgicka a Holandska – III. fáza – prvý zápas (hrá sa na odvetu):
Azerbajdžan – Slovensko (Baku, 15.00)
Svetová liga – interkontinentálna fáza:
E-skupina: Fínsko – Belgicko (Tampere, 16.10)
VZPIERANIE
Majstrovstvá Slovenska mužov, juniorov a žien – Dolný Kubín (telocvičňa ZŠ Nemocničná 1, 9.30)