Slováci hlásia na súboj proti Francúzsku zmenu. Týka sa štvrtého útoku

Športweb, TASR | 17.05.2024 14:30
Marko Daňo Mário Grman Foto:
Marko Daňo a Mário Grman počas tréningu na MS 2024 v Ostrave.
Slovenskí hokejisti nastúpia v sobotnom zápase na MS v Ostrave proti Francúzsku s minimálne jednou zmenou.

Do štvrtého útoku sa vráti Marko Daňo, ktorý nahradí Martina Faška-Rudáša.

Daňo hral v úvodnom zápase Slovákov na turnaji proti Nemecku. Následne ho vo štvrtej formácii nahradil Faško-Rudáš.

Zvyšné útoky a obranné dvojice by mali nastúpiť bez zmien. Zápas Francúzsko – Slovensko je na programe v sobotu od 20.20 h.

Slováci mali vo štvrtok voľný deň, ktorý si vyplnili rôznymi aktivitami. Kapitán Tomáš Tatar strávil čas na golfe, viacerí absolvovali prechádzku po meste a štvrtok zakončili spoločnou večerou. V piatok už absolvovali riadnu tréningovú jednotku.

Juraj Slafkovský, Brady Tkachuk Čítajte viac Úprimná pocta slovenskej legende. Demitra bol úžasný, s mojím otcom mali pevný vzťah, vraví kapitán USA

"Hráči aj tréneri potrebovali najmä mentálne voľno. Dva dni bez zápasu sme museli využiť aj na to, aby hráči regenerovali a oddýchli si od každodenného režimu.

Už dnes na tréningu vyzerali pripravení a svieži. Čaká nás ťažký víkend, no teraz sa musíme koncentrovať na zápas s Francúzskom," povedal asistent trénera Ján Pardavý.

Útočník Marko Daňo, ktorý odohral iba úvodný zápas proti Nemecku (4:6), vystrieda Faška-Rudáša. Ten ho nahradil pred duelom s Kazachstanom (6:2).

„Marko sa pripravoval na to, že môže kedykoľvek naskočiť. Veríme, že svojím pohybom a agresivitou pomôže celému tímu,“ vravel Pardavý.

Slováci zvíťazili v uplynulých troch zápasoch a víťaznú sériu by si radi predĺžili proti súperovi, ktorému na MS podľahli iba raz – v roku 2014. Francúzi vo štvrtok nezaskočili favorizovaný tím USA, ktorému podľahli 0:5 (na strely vysoko 10:54). Slováci budú favorit sobotňajšieho stretnutia (od 20.20 h):

"Môžeme byť favorit, no na turnaji neexistuje slabý súper. Nemôžeme nikoho podceniť. Naďalej musíme hrať náš hokej a dodržiavať detaily hry. Čakajú nás dva zápasy v dvoch dňoch.

Prioritne sa musíme koncentrovať na prvý zápas, ale musíme myslieť aj dopredu a rozložiť záťaž na všetkých hráčov," skonštatoval Pardavý narážajúc na nedeľňajší duel s Lotyšskom (20.20 h).

slovenskí hokejisti Čítajte viac Wow, odkiaľ ten chlapec je? Pozrite, kde boli a kde sú teraz. Tréner Francúzov zložil Slovákom poklonu

Reprezentanti zakončili piatkový tréning už tradičným zápasom bielych proti modrým, v ktorom proti sebe nastúpili dvojice korčuliarov. Hra na bránky vzdialené od seba asi 10 m priniesla emócie i zábavu.

„Craig povedal po tréningu hráčom, že ak budeme hrať s takou intenzitou aj v zápase, tak môžeme zdolať každého,“ prezradil Pardavý.

Aj hráči si uvedomovali, že víkendové zápasy budú dôležité z hľadiska konečného postavenia v tabuľke a východiskovej pozície do štvrťfinále.

„Sú to dôležité zápasy. Vieme, o čo hráme, no nebude to nič jednoduché. Zlepšujeme sa individuálne aj tímovo. Zápas proti Poľsku (4:0) bol výsledkovo fajn, no boli tam aj hluché miesta, ktorých sa musíme vyvarovať. Dôležité sú víťazstvá a na tie sa sústredíme,“ povedal obranca Peter Čerešňák.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste