Rusi mi na MS chýbajú, odkázala česká hokejová legenda. Hašek dlho neváhal: Páchajú teroristickú činnosť

Športweb | 17.05.2024 08:55
hašek, růžička Foto:
Vladimír Růžička a Dominik Hašek majú na štart Rusov na MS rozdielne názory.
Majstrovstvá sveta v hokeji sú v plnom prúde. Skupinová fáza sa blíži k svojmu vyvrcholeniu. Najneskôr o štyri dni spoznajú fanúšikovia kompletný zoznam štvrťfinalistov.

V Česku, hostiteľskej krajine však v súvislosti so šampionátom nerezonujú len ostré boje na ľade, ale aj iná téma.

Vrcholu hokejového roka sa pre vojnu na Ukrajine opäť nezúčastňujú Rusi – za bežných okolností tradičný kandidát na zlato.

K tejto téme sa neustále vyjadrujú mnohé osobnosti. Nedávno tak urobil v rozhovore pre CNN Prima News aj Vladimír Růžička.

Najlepšie zarábajúci hokejisti na MS + SLOVÁCI Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Štyria hviezdni hokejisti z NHL, ktorí hrajú na...

Olympijský víťaz z Nagana bol pri prezentovaní svojho názoru jednoznačný…

„Športovci nemôžu za to, aká je situácia medzi Ruskom a Ukrajinou,“ rozhovoril sa. „Prekáža mi, že ruskí hokejisti na majstrovstvách sveta chýbajú,“ dodal.

Na slová 60-ročného hrdinu z olympijských hier v roku 1998 reagoval jeho spoluhráč zo zlatého tímu a ďalšia z jeho výrazných postáv – Dominik Hašek.

Niekdajší skvelý brankár a od vypuknutia vojenského konfliktu jeden z najostrejších a najčastejších kritikov ruského režimu si tak, ako je jeho zvykom, nedával servítku pred ústa.

Dominik Hašek Čítajte viac Odporúčam sa ísť vyvetrať. Rusi? Nikomu tu nechýbajú, hovorí Hašek. Bude rád, ak sa na MS raz vrátia

„Za súčasných podmienok sú títo hráči reklamou na činy svojej krajiny, imperialistickú vojnu a ďalšie hrozné zločiny vrátane genocídy,“ odkázal na sociálnej sieti X.

Napriek tomu, že Rusi majú zákaz zúčastňovať sa akcií pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie, štartuje za riekou Morava predsa niekoľko hráčov z Kontinentálnej hokejovej ligy.

Kým hokejové veľmoci ich štart odmietli, napríklad Kazachovia priviedli na šampionát 19 hráčov z tejto súťaže.

Výnimkou sú aj Francúzi, v ktorých drese nastupuje Stéphane da Costa z Jekaterinburgu.

„Kvôli tomuto hokejistovi môže o jedného Rusa viac zabíjať v ruskej armáde a páchať tak teroristickú činnosť,“ dodal Hašek.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ