SZĽH kritizuje Ružičku, na MS do Česka ho nevezme. Životná chyba, môže si za to sám, vraví komentátor.

Pravda, TASR | 25.02.2024 14:53
Adam Ružička Foto:
Adam Ružička v drese Arizony.
Pred pár dňami bol jedným z nádejných hráčov NHL, momentálne je bez zmluvy a vo veľkých problémoch.

Pár sekúnd stačilo Adamovi Ružičkovi z Arizony, aby sa stal nezamestnaným. V piatok po kontroverznom videu ho Coyotes umiestnil na nepodmienenú waiver listinu s cieľom ukončiť s ním spoluprácu.

Kontrakt mu mal pôvodne vypršať 1. júla, ale včera prišla rázna reakcia klubu na spomínané video.

Ružičku je na ňom vidno za miskou, na ktorej je čiara z neznámeho bieleho prášku a platobná karta. Predstavitelia klubu z Arizony zatiaľ nechceli situáciu bližšie komentovať.

Hráčska asociácia NHLPA môže počas nasledujúcich 60 dní podať v mene Ružičku sťažnosť voči rozhodnutiu Coyotes.

Sezóna 2023/2024 bola pre Ružičku posledná v rámci dvojročného kontraktu v celkovej hodnote 1,525 milióna dolárov.

Šimon Nemec Čítajte viac Nemec zabodoval a zdolal Slafkovského. Pospíšil zavesil pred zrakom McDavida

Bývalý hokejista a v súčasnosti komentátor Ondrej Rusnák bol k počínaniu rodáka z Bratislavy veľmi kritický.

"Celá kariéra sa bude uberať iným smerom, ako by sa uberala pred týmto videom. Je to hlúposť, životná chyba.

Mne je ho až ľúto, no na druhej strane môže si za to sám, čo by iní hokejisti dali za to, aby mali šancu hrať v NHL, a on ju takto zahodil,“ povedal Rusnák pre tvnoviny.sk.

Slovenský útočník je v prebiehajúcej sezóne NHL druhý hráč, s ktorým niektorý z klubov ukončil zmluvu cez nepodmienenú waiver listinu.

Prvým bol kanadský útočník Corey Perry, s ktorým sa takýmto spôsobom rozlúčil klub Chicago Blackhawks. Obaja následne získali štatút neobmedzeného voľného hráča, Perry už medzičasom zamieril do Edmontonu.

Adam Ružička koláž Čítajte viac Ružička v Arizone dohral. Klub okamžite zareagoval na Slovákovo video s bielym práškom

Dvadsaťštyriročný Ružička sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli z waiver listiny. V tíme nového zamestnávateľa nastúpil iba na tri zápasy bez bodového zisku, v uplynulých dvoch dueloch bol iba na tribúne.

Pred prestupom hral väčšinou až vo štvrtom útoku Flames, v ktorých drese počas tejto sezóny nazbieral tri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch.

V kanadskom klube celkovo počas štyroch rokov odohral 114 duelov s bilanciou 14 góly a 26 asistencií. Calgary ho draftovalo v roku 2017 zo štvrtého kola.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vydal v nedeľu poobede krátke stanovisko, v ktorom informoval, že s Ružičkom nepočíta v nadchádzajúcich prípravných zápasoch a na MS 2024 v Česku.

„Slovenský zväz ľadového hokeja odsudzuje správanie Adama Ružičku, ktoré nie je v súlade s hodnotami reprezentanta, a preto s ním v nominácii na prípravné zápasy a májové majstrovstvá sveta nepočítame,“ uviedol SZĽH vo svojom stanovisku.

Ružička reprezentoval SR na MS hráčov do 18 a 20 rokov. V mužskej reprezentácii má za sebou tri zápasy v olympijskej kvalifikácii v lete 2021.

Takto rastú Juraj Slafkovský a Šimon Nemec Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Začiatky v Liptovskom Mikuláši, Nitre,...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ