Stratila som polovicu môjho srdca, trúchli snúbenica. Objasnili detaily Johnsonovej smrti, z ktorých mrazí

TASR | 30.10.2023 19:06
422319237 Foto:
Adam Johnson v drese Pittburghu Penguins.
Britská polícia vyšetruje incident, na následky ktorého zomrel v nedeľu americký hokejista Adam Johnson.

Dvadsaťdeväťročný hráč utrpel zranenie počas sobotňajšieho zápasu britského Challenge Cupu medzi Sheffieldom Steelers a jeho Nottinghamu Panthers. Podľa tamojších médií mu korčuľa iného hráča prerezala krk. Duel po tragédii nedohrali. Jeho klub potvrdil úmrtie v nedeľu na sociálnej sieti.

Zápas sledovalo približne 8000 divákov. Podľa jedného zo svedkov incidentu, ktorý sa vyjadril pre denník Dail Mail, sa Johnson po zranení snažil zamieriť k spoluhráčom, no cestou k striedačke skolaboval.

Všade tieklo veľa krvi, spoluhráči i zdravotníci mu pribehli na pomoc a snažili sa ho zachrániť. Vydesených fanúšikov požiadali, aby opustili štadión v Sheffielde, oficiálne pre závažnú lekársku pohotovosť.

„Naši príslušníci sú na mieste a vyšetrujú okolnosti ohľadom incidentu. Radi by sme odporučili verejnosti, aby sa vyhla špekuláciám ohľadom tejto udalosti počas nášho vyšetrovania,“ citovala DPA z vyhlásenia hovorcu miestnej polície.

422319237 Čítajte viac Prerezané hrdlo, všade veľa krvi. Zápas zrušili, diváci odišli vydesení. Hokejista zomrel

Klub potvrdil smrť svojho hráča na sociálnej sieti X (predtým Twitter). „Sme zničení správou o tragickom úmrtí Adama Johnsona po nešťastnom incidente v zápase v Sheffielde,“ uviedli Panthers.

„Stratila som polovicu môjho srdca,“ napísala na Facebooku jeho matka Kari Johnsonová. „Môj sladký anjel, navždy mi budeš chýbať a navždy ťa budem ľúbiť,“ napísala na sociálnej sieti Instagram snúbenica zosnulého hráča Ryan Wolfová.

Pred domácim štadiónom Panthers sa v pondelok zhromaždili fanúšikovia, ktorí si uctili svojho hráča. Kvety a kondolenčné karty pribudli aj pred dejiskom inkriminovaného zápasu v Sheffielde a Johnsonovi vzdal poctu aj jeho bývalý klub Ontairo Reign pred zápasom proti Abbotsford Canucks v zámorskej AHL.

Tím Oxford City Stars, v ktorom pôsobí bývalý český futbalový brankár Petr Čech zareagoval na incident novým bezpečnostným opatrením. Jeho hráči musia po novom nosiť na ľade ochranu krku.

„Príliš skoro sa skončil život po mimoriadnej nehode. Ak môže ochrana krku predísť ďalšej devastačnej strate, tak sa chceme uistiť, že sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme ochránili našich hráčov,“ povedal Shane Moore, riaditeľ Oxfordu pre hokejové operácie.

Johnson patril medzi najväčšie hviezdy britskej Elite Ice Hockey League. V minulosti odohral 13 zápasov v NHL v drese Pittsburghu Penguins.

Pavol Regenda Čítajte viac Anaheim, si tam?! Regenda búcha na dvere Ducks, Chromiak si uctil zosnulého hokejistu gólom