Debut sa blíži. Nemec podľa zámorského experta môže dostať šancu v New Jersey už v play off NHL

SITA | 22.03.2023 16:28
727320816 Foto:
Šimon Nemec.
Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec v jeho prvej sezóne v Severnej Amerike zatiaľ nedostal šancu zahrať si v kanadsko-americkej NHL, aj keď klub New Jersey Devils si ho vlani vybral na drafte nováčikov z celkového druhého miesta.

Podľa zámorského experta Nicka Villana z portálu Pucks and Pitchforks už 19-ročný rodák z Liptovského Mikuláša v nižšej AHL ukázal, že by bol pre mužstvo „diablov“ prínosom aj v play-off.

Nemec odohral v tejto sezóne za tím Utica Comets 54 zápasov, v ktorých nazbieral 24 bodov za 9 gólov a 15 asistencií. Dokonca vytvoril rekord AHL v počte gólov obrancu do 19 rokov v jednom ročníku.

„Patrí medzi najlepších hráčov v Utice počas celej sezóny. Po jej skončení pôjde rovno do NHL a zrejme tam zostane v nasledujúcich 20 rokoch. V mnohých ohľadoch vyzerá byť pripravený na NHL,“ myslí si Villano o bronzovom medailistovi zo ZOH 2022 v Pekingu.

Podľa odborníka sa tímu Devils zíde hráč ako Nemec.

Vadim Pereskokov Čítajte viac Toto nemôže byť nikdy v živote a nikde na svete trestné strieľanie, zúril tréner Slovana. Čo hovoria pravidlá?

"Je ako útočné dynamo a zároveň si odvedie svoju prácu v obrannom pásme. V ostatných šiestich zápasoch nazbieral šesť bodov, takže sa rozbehol v správnom čase. Mohol by byť rozdielový hráč a má talent na to, aby zvrátil priebeh série v play-off.

V rozhodujúcich chvíľach však nemôže hrať ako 19-ročný obranca. Musí byť výnimočný, ak si chce zahrať v play-off NHL. V závere sezóny by mohol dostať šancu ukázať sa," dodal Villano.

Najhoršie účesy v NHL. So slovenskou pečaťou Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Účesy, účesy ach tie účesy Účesy, účesy ach tie...