Česi varujú pred slovenským talentom: Je tromfom budúcnosti

Pravda | 09.08.2022 13:50
SR Hokej MS20 príprava Poprad kemp POX Foto: ,
Medzi najväčšie talenty v slovenskom výbere patrí Dalibor Dvorský.
Ak by Slováci nastúpili na juniorský šampionát so Slafkovským, Nemcom či Mešárom, boli by pre súperov veľkou hrozbou. Bez nich sa zo slovenského tímu spomínajú najmä dve mená.

Český iSport.cz si napriek početným absenciám nemyslí, že našich západných susedov čaká v úvodnom zápas MS do 20 rokov prechádzka. „Slovensko má teraz skvelé ročníky a vytiahne ďalší poklad, Dalibora Dvorského,“ píšu Česi. Ten je podľa nich tromfom budúcnosti.

Dvorský, ktorý je hráčom švédskeho AIK Štokholm, by mal patriť medzi najväčšie ofenzívne esá slovenskej dvadsiatky. Aj podľa prognóz viacerých zámorských médií by mal byť v budúcoročnom drafte vybratý v 1. kole.

Latkóczy Kanada Edmonton MS20 A šport Čítajte viac Finálna nominácia je na svete. Čierneho Petra dostal obranca

Jednotkou má byť podľa prvých odhadov Kanaďan Connor Bedard, ktorý sa taktiež predstaví na juniorskom šampionáte. O dvojke sa hovorí v súvislosti s Rusom Matvejom Mičkovom. „Aj vlani bol Shane Wright jasnou jednotkou a napokon ho Jura nakoniec predbehol. Je len na mne, kde budem draftovaný,“ uviedol Dvorský pre denník Šport.

Aj vďaka tomu, že Slafkovský sa stal číslom jeden sa budú možno zámorskí skauti pozerať na Slovákov inými očami, ako v ére pred Slafkovským. Dvorský sa veľkým očakávaniam kladeným na jeho výkony nestresuje. „Keď je na mňa tlak, tak ma hokej veľmi baví,“ povedal Dvorský.

Najproduktívnejší hráči v histórii MS do 20 rokov Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
10. Eric Lindros - Kanada, 31 bodov (12 gólov +...

Medzi elitnou päťkou draftu ho v súčasnosti vidí aj expert z portálu The Athletic Scott Wheeler: „Je to veľmi nadaný a inteligentní center, ktorý dokáže trápiť obrancov rôznymi spôsobmi. V jeho profile vôbec nič nechýba.“

Slovenská reprezentácia sa v Edmontone bude opierať aj o výkony Adama Sýkoru, ktorý sa tento rok predstavil aj na seniorskom svetovom šampionáte vo Fínsku.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ