Ovečkinov uterák pristál na Chárovej hlave. Reakcia slovenského obra je hitom

lt | 18.05.2021 12:35
Zdeno Chára, Alexander Ovečkin Foto: ,
Hviezdna oslava. Zdeno Chára (vľavo) sa s Alexandrom Ovečkinom teší z víťazstva nad Bostonom.
Odhodlanie a sústredenie Zdena Cháru sú na nezaplatenie. Týmito slovami označila stránka Hockey Hound na twitteri výraz slovenského obrancu v druhom zápase 1. kola play off NHL. Reagovala na moment, keď na jeho hlave pristál uterák kapitána Washingtonu Alexandra Ovečkina.

Aj táto scéna bola ukážkou Chárovej povestnej koncentrácie počas duelov.

Capitals podľahli Bostonu v prestrelke 3:4 po predĺžení.

K spomínanej situácii, ktorá mala na sociálnej sieti v utorok predpoludním takmer 100-tisíc pozretí, prišlo v závere 2. tretiny:

Chára odohral proti bývalému tímu necelých 13 minút, zaznamenal bodyček a jednu zblokovanú strelu. Bruins bez Jaroslava Haláka, ktorý nebol ani na lavičke, vyrovnali sériu na 1:1.

Niekdajší kapitán Bostonu v stretnutí poslal na ľad Seana Kuralyho, čo si všimla aj stránka Capitals na twitteri:

Štyridsaťštyriročný veterán bol na ľade aj počas tvrdého hitu „zlého muža“ Capitals Toma Wilsona na Curtisa Lazara. Druhý menovaný skončil na striedačke, odkiaľ mu pomohli naspäť na ľad spoluhráči:

Washington bude mať šancu odčiniť domácu prehru v noci na štvrtok nášho času, keď sa predstaví na ľade Bostonu.