Halák pomohol k víťazstvu Bostonu 34 zákrokmi. Hrali aj Chára a Cehlárik

TASR, SITA | 06.03.2019 07:02
Florida Panthers Foto: ,
Radosť hráčov Floridy Panthers.
Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák pomohol v nočnom zápase NHL 34 úspešnými zákrokmi k domácemu víťazstvu Bostonu nad Carolinou 4:3 po predĺžení. V drese Bruins sa z výhry tešili aj kapitán Zdeno Chára a útočník Peter Cehlárik.

Šiesti slovenskí hokejisti sa predstavili v utorkovom 10-zápasovom programe NHL, ale ani jeden z nich nebodoval.

Traja Slováci sa podieľali na víťazstve Bostonu nad Carolinou 4:3 po predĺžení v utorkovom zápase NHL. Jaroslav Halák pochytal 34 z 37 striel hostí, dosiahol úspešnosť 91,9% a pripísal si 18. víťazstvo v sezóne. Obranca a zároveň kapitán „medveďov“ Zdeno Chára odohral 22:41 min, útočník Peter Celhlárik bol na ľade 11:04 min s jednou strelou na bránku.

Boston predĺžil bodovú sériu na 17 zápasov, Carolina prehrala prvýkrát v šiestich dueloch. Boston je druhý v Atlantickej divízii s trojbodovým náskokom pred Torontom. Bruins potrebujú 6 zápasov na to, aby vyrovnali najdlhšiu sériu so ziskom minimálne 1 bodu v ich klubovej histórii. Rekord pochádza z prelomu rokov 1940 – 1941 a bolo to vtedy 15 víťazstiev a 8 remíz.

Líder NHL Tampa Bay si poradil s Winnipegom 5:2. Obranca Erik Černák absolvoval v drese víťazného tímu 18:10 min s bilanciou 1 „hit“, 2 zablokované strely a 2 plusové body. Z víťazstva sa tešil aj útočník Tomáš Tatar. Jeho Montreal vyhral v Los Angeles 3:1, ale Tatar zostal bez strely na bránku. Na konci zápasu však mal dva plusové body.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala doma s Anaheimom 1:3. Pánik odohral 16:16 min s bilanciou 1 strela, 2 „hity“. Víťazná séria Coyotes sa zastavila na šiestich zápasoch.

Výsledky NHL:
New Jersey – Columbus 1:2 pp a sn, New York Islanders – Ottawa 5:4 pp a sn, Pittsburgh – Florida 3:2 pp, Boston – Carolina 4:3 pp /za domácich HALÁK inkasoval tri góly, mal 34 úspešných zákrokov/, Tampa Bay – Winnipeg 5:2, Nashville – Minnesota 5:4 pp a sn, Dallas – New York Rangers 1:0, Colorado – Detroit 4:3 pp, Arizona – Anaheim 1:3, Los Angeles – Montreal 1:3 v 3. tretine