FOTO: Steel aréna prešla úpravami. Mantinely vymenili v predstihu

TASR | 06.02.2019 11:44
V košickej Steel aréne už v predstihu dokončili výmenu mantinelov a plexiskiel. Podľa manažéra haly Igora Havrilu už vykonajú iba menšie úpravy vrátane výmeny svetelných zdrojov. Steel aréna bude dejiskom "slovenskej" A-skupiny počas májových MS v hokeji.
Steel aréna v Košiciach pred MS v hokeji Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Nové plexisklá na mantineloch v Steel aréne...

Mantinely sú oproti predošlým nižšie o 15 cm, vyššie sú však plexisklá, ktoré sa po novom budú nachádzať aj medzi striedačkami.

„Práce na osadení mantinelov a plexiskiel sa skončili o niečo skôr oproti pôvodnému plánu,“ prezradil Havrila a v súvislosti s aktuálnym dianím v Steel aréne pokračoval:

„V piatok by mal prísť špeciálny stolík, ktorý nainštalujeme do priestorov časomeru. Novinkou sú aj striešky nad striedačkami. V piatok sa budú maľovať reklamy, v nedeľu bude na ľadovej ploche prvý tréning a v pondelok sa už do Steel arény vrátia aj hráči HC Košice.“

Hráči domáceho HC odohrajú prvý zápas medzi novými mantinelmi v piatok 15. februára proti Trenčínu. Výmena mantinelov bola jedna zo základných požiadaviek Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v súvislosti s májovým šampionátom.

„Tieto mantinely sú vyššie a najmä bezpečnejšie. Už to totiž nie sú liate sklá, ale plexisklá, ktoré by sa nemali rozbíjať. Boli to požiadavky IIHF, ktoré sme museli splniť a to sa nám podarilo,“ uviedol Havrila.

V Steel aréne medzičasom prebehlo viacero ďalších úprav, nové sú gumy na chodbách, ale aj rolba. „V pláne sú ešte menšie úpravy. Chceme ešte jednu novú rolbu, uvidíme, kedy sa to podarí. Vymieňať budeme ešte svetelné zdroje, to je v pláne buď koncom februára alebo začiatkom marca,“ dodal Havrila, ktorý začiatkom apríla očakáva inšpekciu z IIHF.

TV Pravda: Miroslav Šatan pred domácim turnajom Kaufland Cup

Video