Trinásť minút skazy zrazilo Slovan na kolená. Belasí prehrali v Soči 1:4

ber, SITA | 03.12.2014 19:51, aktualizované:
Jaroslav Janus Foto: ,
Jaroslav Janus.
Prvý zápas v olympijskom Soči hokejistom Slovana Bratislava nevyšiel. S nováčikom Kontinentálnej hokejovej ligy - miestnym HK - prehrali 1:4 a postup do play off sa im opäť vzdialil.

Bratislavčania pritom začali sebavedomo. Až polovicu úvodného dejstva hrali mužstvá v nerovnovážnom stave, čo viac vyhovovalo hosťom. V oslabeniach súpera držali na dištanc a v presilovkách vedeli roztočiť pred bránkou poriadny kolotoč. Príležitosti Tičara, Sigaleta a Netíka zlikvidoval český gólman Pöpperle, ktorý si poradil aj s pokusmi Štajnocha a Bližňáka počas hry piatich proti piatim.

Do druhej tretiny vstúpili tímy ako vymenené. Domácemu Kosticynovi stačilo tridsaťpäť sekúnd, aby po individuálnej akcii zaznamenal otvárací gól. O štyri minúty hostia zaspali opäť a prihrávku spoza bránky usmernil do siete Šiškanov. Hráčom Soči narástli krídla a v 29 min prekonal Janusa Ľudučin. Trinásťminútovku hosťujúcej skazy uzavrel po exhibičnej akcii do prázdnej bránky znova Ľudučin, načo už reagoval tréner Matikainen oddychovým časom.

V tretej časti sa o čestný úspech Slovana postaral strelou švihom Ružička. S ďalšími šancami Tičara, Nedorosta a Sersena si poradil výborný Pöpperle. Nervóznejší záver duelu okorenili viaceré šarvátky. Hoci zverenci Petriho Matikainena súpera prestrieľali 37:20, hokejisti Soči si pripísali siedme víťazstvo v rade a Slovanu v tabuľke Západnej konferencie odskočili na rozdiel piatich bodov.

Náladu si slovanisti môžu vylepšiť v piatok o 17.30 na ľade dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára – Dynama Moskva.

HK Soči – Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

• Góly: 21. A. Kosticyn (Koledov, I. Krikunov), 25. Šiškanov (Ščerbina), 29. Ľudučin (Petersson, Lapenkov), 33. Ľudučin (A. Krutov, Ščitov) – 51. Š. Ružička
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Wärn 10 min nešp. správanie, Koledov 10 min hrubosť, Ščitov 5 min hrubosť, Ščerbina 5 min hrubosť – Sigalet 5 min hrubosť, A. Šťastný 5 min hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Olenin – Metalynikov, Sirotkin (všetci Rus.), 6537 divákov
  • Soči: Pöpperle – Ščitov, Koledov, Ryan Whitney, A. Petrov, Derľuk, C. Wilson, Jarvinen – I. Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Ľudučin, Petersson, Lapenkov – Wärn, A. Krutov, Emmerton – Ščerbina, Kriukov, Šiškanov – J. Morozov
  • Slovan: Janus – Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič – L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Petri Matikainen (tréner Slovana, zdroj: web klubu): „Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, utvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich sme takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. V tretej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu a boli sme aktívni, no za takého stavu sa už hrá ťažko. Myslím si, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body.“