Záhoráci zničili dvadsiatku za 10 minút

Pravda.sk, SITA | 30.10.2013 19:16
HOKEJ-TE: Skalica - Nitra Foto: ,
Ilustračné foto
Hokejisti Skalice zdolali v 17. kole hokejovej extraligy výber hráčov do 20 rokov vysoko 6:0.

Góly: 1. Šátek, 9. a 57. M. Romančík, 10. R. Školiak, 51. Stieler, 59. Mikéska. Tretiny: 3:0, 0:0, 3:0. Rozhodovali: Bundil – Junek, Tvrdoň, vylúčení: 3:2, R. Školiak 10. min, oslabenia: 1:0. Diváci: 892.
Skalica: P. Romančík – Barák, Vyrůbalík, Kettner, Trška, L. Kozák, Mikéska, Krejčiřík, Staňo – Šátek, R. Školiak, Kutálek – Obdržálek, Stieler, Lažo – Kropáč, B. Mráz, R. Preisinger – Dvonč, Jankovič, M. Romančík.
Orange: R. Sabol (10. Baroš) – E. Černák, Valjent, Gachulinec, Luža, Predajniansky, Dinda, Bačik, Rusina – Tibenský, Mlynčár, Šimun – Rzavský, R. Gašpar ml., Horanský – P. Koyš, Dominik Rehák, K. Horvát – Skalický, Palovič

Domáci hokejisti sa zhostili úlohy favorita a už v úvodnej minúte otvorili skóre zápasu, keď Šátek zakončil spoluprácu prvej formácie – 1:0. „Záhoráci“ si ešte v prvej tretine vypracovali bezpečný náskok.

V 9. min sa radoval po bekhendovom blafáku Michal Romančík – 2:0. O minútu neskôr zvýšil na 3:0 René Školiak, keď využil Sabolovu nepozornosť. Brankár hostí nevedel, kde je puk a Školiak ho strelou pomedzi betóny vyhnal z bránky.

Od tejto chvíle domáci kontrolovali hru a hostia si vypracovali jedinú výraznú príležitosť až v 32. min, keď Gašpar zasúval puk za ležiaceho Romančíka. Domáci v priebehu celej druhej dvadsaťminútovky mali hru pod kontrolou a vypracovali si i viacero šancí. Najmä príležitosti Kutálka volali po góle. V 39. min sa Baroš vyznamenal výborným zákrokom – zneškodnil samostatný únik Šáteka.

V tretej tretine to najskôr vyzeralo akoby sa obe mužstvá snažili len dohrať zápas. Až v druhej polovici záverečnej časti zvýšil najskôr z bezprostrednej blízkosti pred Barošom na 4:0 Stieler. V 57. min si pripísal svoj premiérový zásah v extralige Dvonč. V 59. min v oslabení tvrdou strelou Mikéska stanovil konečnú podobu výsledku na 6:0.