Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Líder Slovákov vyšiel s pravdou von. Cehlárik vysvetľuje, prečo prvý útok so Slafkovským na MS neklapal. Ramsay? Tento rok bol iný

Štvrťfinálová prehra s Kanadou na šampionáte v Česku bola vyústením stagnujúcich výkonov slovenského tímu. Podľa útočníka Petra Cehlárika sa mužstvo počas turnaja nezlepšovalo a v rozhodujúcom dueli na MS ťahalo proti favoritovi za kratší koniec. V čom videl problém, že sa elitnej formácii nedarilo a ako vidí budúcnosť Craiga Ramsayho pri národnom tíme?

05.06.2024 07:54
Cehlárik Hrivík Foto:
Peter Cehlárik (vľavo) a Marek Hrivík na ZOH 2022 v Pekingu.
debata (5)

„Ak som náš útok kritizoval, tak opäť najmä v hre s „prázdnymi hokejkami“, pretože sme občas smerom dopredu príliš tlačili na pílu, silou-mocou chceli čosi vymyslieť, strácali puky a potom inkasovali,“ vraví Cehlárik v rozhovore pre portál tvnoviny.sk.

Rodák zo Žiliny poukázal na to, že nadštandardný výkon predviedla prvá formácia len v zápasoch proti Američanom alebo Francúzom. Počas celého turnaja sa im však nedarilo nájsť streleckú formu.

„Mali sme dostatok kvality, aby mohla sypať góly ktorákoľvek formácia. Niekedy mám pocit, že sa góly očakávajú úplne od každého a hráč, ktorý sa nepresadí, je vo fanúšikovských očiach na odpis,“ mieni Cehlárik.

Slovenskí hokejisti na MS v Česku
Video

V úvode MS sa často spomínala možnosť prekopania útokov. K tomu však napokon tréneri nepristúpili. Dôvod bol podľa Cehlárika jednoznačný. Zároveň priznal, prečo im to s Hrivíkom a Slafkovským neklapalo.

„Zvyšné formácie hrali výborný hokej, takže ich nechceli úplne rozrýpať a meniť víťaznú zostavu. No myslím, že priestor na to, aby sme skúsili nejakú zmenu, bol, pretože naša súhra s Marekom a Jurom v útočnom pásme nebola celkom ideálna. Často sme všetci traja mysleli na to isté, no vyplýva to i z pozícií, aké zastávame v kluboch. Sme podobné typy,“ konštatuje.

Vyzdvihol však výkony slovenského talentu, ktorý zažil prelomovú sezónu v NHL. Žiadne špeciálne rady mu počas šampionátu nedával.

"Myslím, že ľudí, ktorí mu chcú radiť, má zľava i sprava až-až. Nesnažil som sa mu vnucovať nejaké rady, som presvedčený, že si s neprajníkmi vie poradiť ako v NHL, tak v národnom tíme. Tento rok na MS predviedol svoju zámorskú úroveň.

Rozprávali sme sa len o zápasoch, aby sme boli správne nastavení a do každého vstupovali nabití energiou, s pozitívnym duchom, čistou hlavou a hlavne bez akejkoľvek frustrácie." vraví Cehlárik.

Podľa Vladimíra Vůjteka mali skúsení hráči usmerniť Slafkovského, ktorý mimo ľadu pôsobil frustrovane a sústredil sa na nepodstatné maličkosti.

sýkora Čítajte viac Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života

„Ja nie som ten, kto má hodnotiť jeho sebaprezentovanie. No Juraj svoju koncentráciu sústredí len na hokej, chce byť vo všetkom perfektný, a keď niekedy nehrá podľa svojich predstáv, môže navonok pôsobiť frustrovane. Ale plynie to iba z toho, že chce stále viac,“ hodnotí Cehlárik.

Vyjadril sa aj k otázke pokračovania Craiga Ramsayho v národnom tíme. Voči Kanaďanovi cíti veľký rešpekt a rád by ho videl na slovenskej striedačke aj naďalej. Tento rok bol v jednej veci iný.

"O pokračovaní som sa s ním nerozprával, s touto otázkou ho akiste konfrontovalo milión ľudí a on sám potrebuje čas na rozmyslenie.

No tento rok mal oproti minulému viac fyzickej energie, väčší zápal, čo ma veľmi tešilo. A verím, že jej bude mať dostatok, aby nám ešte pomohol. Myslím, že sa v auguste vidíme na kvalifikácii," vraví opora slovenského tímu.

Česko-slovenský tím na Svetovom pohári 2025 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
NHL vo februári 2025 zorganizuje miniverziu...

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Cehlárik #Juraj Slafkovský #MS v hokeji 2024