Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slafkovský na MS? Bol nervózny, riešil rozhodcov a posteľ. Mali s ním urobiť to, čo Šatan s Hudáčkom pred dvanástimi rokmi

Do Ostravy, kde hrali slovenskí hokejisti zápasy základnej skupiny MS, to mal z domu v Klimkoviciach len pár minút na štadión. Bývalý tréner Slovenska Vladimír Vůjtek dokonca niektoré zápasy aj spolukomentoval. Neušli mu tak výkony Juraja Slafkovského, ktorý pútal pozornosť na ľade i mimo neho.

02.06.2024 21:58
Vladimír Vůjtek Foto: ,
Vladimír Vůjtek.
debata (7)

„Nazbieral osem bodov v ôsmich zápasoch, čo je na 20-ročného chlapca vynikajúca vizitka. Aj napriek tomu, že išlo iba o asistencie. Na druhú stranu, sám seba dostával pod tlak,“ vraví Vůjtek pre RTVS Šport.

Keď sa mladému Slovákovi nedarilo, začal sa sústrediť na iné veci než je hokej. A to bol podľa bývalého českého kouča problém.

„Začal byť trochu nervózny. Riešil rozhodcov a či je v hoteli dobrá posteľ. Ja mu to nezazlievam. Viem, že je to mladý chlapec. Hráči ako Marián Hossa, či Michal Handzuš by sa tým na jeho mieste určite nezaoberali,“ mieni Vůjtek.

Vladimír Vůjtek o silnom zážitku so Slovákmi
Video

Zo Slafkovského bude podľa neho v budúcnosti vynikajúci hráč ak sa bude venovať len výkonom na ľade a ostatné veci dokáže odfiltrovať.

Vůjtek si zaspomínal aj na to, aké bolo trénovať na MS vo Švédsku a Fínsku slovenský tím pred 12 rokmi. V kádri mal vtedy mladíkov Tomáša Tatara či Libora Hudáčka.

876202913 Čítajte viac Bojuje o Stanleyho pohár, na Slovensku má rodinný fanklub. Jeho príbuzný oblieka dres Slovana: Raz by sme si mohli spolu zahrať v NHL

"V tíme sme mali starších a skúsených hráčov, ktorí si postrážili, aby mladíci vystupovali pred médiami tak ako sa od nich čakalo. Myslím, že podobne mali zasiahnuť lídri tímu aj pri Slafkovskom.

Pred 12 rokmi mal Libor výborný šampionát aj vďaka tomu, že ho usmernil Miro Šatan. Svoje si povedali aj Michal Handzuš či Zdeno Chára.

Tomáš Tatar sa chcel predviesť v dobrom svetle, keďže jeho kariéra v NHL sa iba rozbiehala," mieni Vůjtek.

Zo spomínaného šampionátu v roku 2012 si Slováci pod vedením českého trénera odniesli strieborné medaily. Vo finále nestačili na Rusko, ktorému podľahli 2:6.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #Juraj Slafkovský #MS v hokeji 2024