Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Mal som s ním problémy. Ramsay začal neoficiálny kemp a povedal, ktorého hráča na majstrovstvá nezoberie

Slovenská hokejová reprezentácia v utorok odštartovala neoficiálny kemp s dvadsiatimi hráčmi. Na prvom spoločnom tréningu v Bratislave bol na ľade aj tréner Craig Ramsay. Jeho tím využíva sústredenie na prípravu na májové MS v Prahe a Ostrave.

02.04.2024 18:53 , aktualizované: 19:22
Craig Ramsay Foto:
Craig Ramsay (vpravo) na decembrovom tréningu pred Kaufland Cupom.
debata (3)

„Ide o neoficiálny kemp, v podstate zopár tréningov s chlapcami, ktorí majú za sebou dlhú sezónu, no už nemajú klubové povinnosti,“ povedal Ramsay pre webstránku hockeyslovakia.sk.

Na štadióne Ondreja Nepelu boli traja brankári, sedem obrancov a desať útočníkov. Spolu s nimi trénovali aj dvaja juniorskí reprezentanti Tomáš Královič a Roman Kukumberg.

Obaja sa udržiavajú v tréningovom tempe pred blížiacim sa Turnajom piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade. Vo štvrtok pribudne ešte dvojica útočníkov z Hradca Králové – Oliver Okuliar a Alex Tamáši.

Róbert Petrovický Čítajte viac Majstra sveta prvý pohľad na Slafkovského zarazil. Hráči z KHL? Petrovický spomenul veci, proti ktorým sú všetci

"Vždy, keď boli títo chlapci v reprezentácii, odovzdali pre ňu maximum. Veríme, že v nasledujúcich dňoch či týždňoch to nebude inak.

Verím, že každý z nich sa pobije o miestenku do ďalších fáz prípravy na majstrovstvá sveta.

Možno objavíme napríklad nového Martina Fehérváryho, ktorý pred niekoľkými rokmi prišiel do národného tímu v rovnakej fáze na prvý týždeň, potom šiel na majstrovstvá sveta a napokon skončil v NHL. Nikdy nesúdim hráčov bez toho, aby som ich videl v tréningu a zápase," dodal 73-ročný Ramsay.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Ramsay oznámil aj meno hráča, ktorého do Čiech nezoberie. Je ním krídelník Komety Brno Kristián Pospíšil, ktorý sa v reprezentácii objavil naposledy na majstrovstvách sveta v roku 2022.

„Mal som s ním problémy na šampionáte vo Fínsku, ale nechcem to bližšie rozoberať,“ uviedol Ramsay a dodal, že s Pospíšilom nepočíta. Pospíšil v zápase proti Kazachstanu dvakrát fauloval a tréneri ho odvtedy nenominovali.

Prvá oficiálna akcia v príprave na MS v Ostrave je kemp národného tímu v Humennom, ktorý sa uskutoční od pondelka 8. apríla do piatka. Počas neho odohrajú Slováci dva prípravné zápasy proti Švajčiarsku.

hráči na utorňajšom tréningu v Bratislave:
brankári: Denis Godla, Samuel Hlavaj, Dávid Hrenák
obrancovia: Patrik Bačik, Martin Bučko, Michal Ivan, Mário Grman, Rayen Petrovický, Boris Brincko, Andrej Golian
útočníci: Andrej Kukuča, Jozef Baláž, Martin Faško-Rudáš, Samuel Takáč, Marek Hecl, Matej Kašlík, Andrej Kollár, Silvester Kusko, Róbert Lantoši, Lukáš Cingel, Oliver Okuliar (od 4.4.), Alex Tamáši (od 4.4.)

Ako dnes vyzerá zlatá generácia Slovákov Fotogaléria - 35 fotiek Všetky fotky
Boli sme na nich hrdí. Dávali nám dôvod, aby...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #reprezentácia #Craig Ramsay #MS 2024 v hokeji #Kristián Pospíšil