Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šatan musel čeliť otázkam ohľadne hráčov z KHL. Prezradil termín, kedy sa o ich (ne)účasti na MS rozhodne

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou vydarený dvojzápas vo Zvolene. Mužstvo Craiga Ramsayho zvládlo obe previerky proti Nemecku, keď na stredajšiu výhru 5:2 nadviazalo štvrtkovým víťazstvom 4:3 po predĺžení.

08.02.2024 22:46
SR Hokej SZĽH Šatan Ramsay TK BAX Foto: ,
Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay a prezident SZĽH Miroslav Šatan prichádzajú na brífing v Bratislave.
debata (3)

Prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana potešil prístup piatich debutantov, ako aj celkový prejav tímov v oboch dueloch.

"My sa tešíme, že tu bolo veľa hráčov, ktorí obliekli prvýkrát reprezentačný dres. Niektorí dali svoj prvý gól, to sú pozitívne veci. K tomu plný dom vo Zvolene, kde sme dlho neboli.

Samozrejme, víťazstvá potešia. Boli to vydarené dva dni a myslím si, že chlapci aj tréneri pôjdu domov spokojní," uviedol Šatan po druhom vystúpení Slovákov pod Pustým hradom.

Mladý slovenský výber dokázal vo viacerých úsekoch oboch stretnutí prevyšovať Nemcov, pričom o góly sa zaslúžilo deväť rôznych strelcov.

Andrej Golian Čítajte viac Slováci proti Nemcom potvrdili triumf z predošlého dňa. Teraz však museli oň tvrdo bojovať

"Vo včerajšom zápase sa nemecká hradba zrútila až v tretej tretine. Mali sme veľa šancí, boli sme aktívni a gólov mohlo byť aj viac.

Som však rád, že včera aj dnes sme nejaké dali a rovnomerne sa to rozložilo," povedal šéf slovenského hokeja, ktorého potešili aj piati nováčikovia, ktorí sa ihneď zžili s hernou filozofiou mužstva:

„Myslím si, že tréneri boli s nimi spokojní a hodnotili ich pozitívne. Boli potešení tým, aký prístup nováčikovia zvolili a zastali si svoje miesto. Vážili si svoju príležitosť a všetci sa odmenili trénerom dobrým výkonom.“

Pochvalu si vyslúžil od Šatana aj obranca Dávid Mudrák, ktorý v druhom stretnutí zaznamenal gól a pridal aj dve asistencie. Po zápase zvolenský bek súhlasil s novinármi, že vo svojej hre preukazuje značný progres v ofenzívnej fáze. S rovnakým tvrdením súhlasil aj Šatan:

"Určite som si to všimol, už včera a dnes to Dávid potvrdil aj štatistikami. Pri góle ani nevyzeral ako obranca, ale ako útočník. Pozrel sa, umiestnil strelu.

Slovenskí hokejisti po prípravnom zápase s... Foto: TASR, Ján Krošlák
Slovensko, hokej Slovenskí hokejisti po prípravnom zápase s Nemeckom.

Nás veľmi teší, že aj jeho sme priniesli pred rokom a pol, dvoma do reprezentácie a prvé zápasy získaval skúsenosti. Dnes vidíme jeho zlepšenie, dozrel, získal nejaké skúsenosti a začína byť lídrom v tíme. Myslím si, že výkonmi potvrdzuje, že jeho kariéra má stúpajúcu tendenciu."

Šatana pri hodnotení úspešného dvojzápasu zaujala intenzita v oboch dueloch, pričom aj defenzívne ladení Nemci sa prezentovali ofenzívnejšou hrou.

"Obidva tímy korčuľovali, Nemci urobili nejaké úpravy, snažili sa robiť rovnaké veci v našom pásme. Bol to rýchly hokej, veľa mladých hráčov, to je moderný hokej a týmto smerom sa uberá.

Sme radi, že naši chlapci skúšku na medzinárodnej úrovni zvládli. Hokejového fanúšika to muselo tešiť, pretože hokej bol aktívny s množstvom šancí. Keď negatívni ľudia tvrdia, že nemáme mladých hráčov, tak vidia, že tu je výber z našej extraligy a dokáže hrať takto."

Adam Huska Čítajte viac Šokujúci pohľad na Instagram slovenského hokejového reprezentanta. Propaguje rozhovor s Putinom

Na záver čelil Šatan aj dôležitým otázkam smerom k budúcnosti hráčov, ktorí pôsobia v ruskej KHL. Do pôvodnej nominácie na dvojzápas vo Zvolene sa dostal aj útočník Samuel Buček z Nitry.

Najproduktívnejší hráč Tipos extraligy sa mal stať prvým hráčom, ktorý nastúpi na zápas po tom, čo v predošlej sezóne pôsobil krátko v ruskom Nižnekamsku.

Napokon ho z hry vyradilo svalové zranenie, no kontroverzná téma si s blížiacim sa svetovým šampionátom pýta definitívu.

„Myslím si, že táto téma dozreje a bude to apríl, kedy sa bude musieť urobiť nejaké rozhodnutie. Rozoberie sa to z viacerých hľadísk a momentálne sa k tomu nechceme vyjadrovať. Určite k tomu nejaké stanovisko príde v čase, keď ho bude treba urobiť.“

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Šatan