Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slováci soptia na ceny lístkov na MS: Českí bratranci nás chcú pekne vydojiť

Bola to veľkolepá atmosféra v ostravskej aréne v roku 2004 aj o jedenásť rokov neskôr. Zápasy slovenskej reprezentácie na šampionáte v Česku sú pre Slovákov magnetom. A organizátori šampionátu to využili.

17.08.2023 16:52
797289505 Foto:
Ceny vstupeniek v utorok prezentoval generálny sekretár českého hokejového zväzu Jan Černý a šéf pražského organizačného výboru Petr Bříza.
debata (3)

Od utorka je známy rozpis zápasov a ceny celodenných vstupeniek Výška cien však nenechala Slovákov chladných, zarazila ich a dokonca až rozhorčila.

Na sociálnych sieťach sa preto spustila mohutná vlna kritiky. „Česi sa chcú na nás evidentne nabaliť, pretože vedia, že nás tam príde najviac,“ píše sa v jednom z komentárov.

Organizátori pochopiteľne očakávajú, že bez ohľadu na výšku ceny bude o zápasy slovenskej reprezentácie v Ostrave, tak ako v rokoch 2004 a 2015, obrovský záujem.

Rangers Oilers Hockey Čítajte viac Vytiahol zbraň a začal strieľať. Ruská hviezda Panarin má na krku vážne obvinenie

Mnoho Slovákov naštvala skutočnosť, že denné vstupenky na české zápasy sú lacnejšie než na slovenské. Ak by ste chceli napríklad kúpiť balíček lístkov prvej kategórie na 7 dní, počas ktorých hrajú svoje zápasy, tak za české zaplatíte 28 460 korún (1 181 eur), na slovenské 31 340 korún (1 301 eur).

„To Pepíci trochu prehnali. Dať 130 eur za poslednú kategóriu na zápas Slovenska s Kazachstanom je moc. Som zvedavý, či to vypredajú za takú cenu,“ napísal fanúšik v komentári na Športwebe.

Ivan Fedotov Čítajte viac Hovorilo sa, že ho otrávili. Ruský brankár sa po vojenčine vracia k hokeju, na svár KHL vs. NHL zareagovala IIHF jasne

Nahnevaní priaznivci adresovali svoj hnev aj na médiá ktorých sa pýtali, ako je možné že na Slovákov sa platí viac ako na domáci tím. „A máte aj komentár k cenám lístkov, keď nás idú naši českí bratranci pekne vydojiť? Že im nie je hanba. Ja tam určite npôjdem,“ reagoval jeden z nich.

Najlacnejšou dennou vstupenkou na zápas Slovákov je na deň, keď bude súperom zverencov trénera Craiga Ramsayho Lotyšsko (3 780 korún, 157 eur). Česi majú najlacnejšie na stretnutia s Nórskom a Rakúskom (3 480 korún, 144 eur).

Aj títo velikáni si zahrajú na Hossovej rozlúčke Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
  Daniel Alfredsson (vpravo).
3 debata chyba