Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ramsay je späť na Slovensku: Výkony mladíkov ma nadchli a naštartovali

Po mesiaci v USA na na Slovensko vrátil tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Skúsený kanadský kouč v domácom prostredí čerpal novú energiu na ďalšiu časť sezóny.

27.01.2023 13:31
Craig Ramsay Foto: ,
Craig Ramsay.
debata

Už v prvej polovici februára totiž národný tím absolvuje dve prípravné stretnutia proti výberu Nemecka, hrať sa bude 8. a 9. februára v Michalovciach resp. Košiciach.

„Strávil som doma zopár pekných chvíľ. Prekvapujúco, v Tampe bolo na Vianoce chladnejšie než v Bratislave. Mohol som si zahrať golf, no musel som absolvovať zopár návštev u lekára, aby som si dal skontrolovať nejaké veci, ktoré sme predtým museli zreparovať,“ cituje Ramsayho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Valach hokej Slovan Čítajte viac Odchod bývalej opory. Valach skončil v Slovane, sťahuje sa na východ

Doma v USA sa síce cítil veľmi dobre, no tešil sa návrat na Slovensko. „Možnosť byť opäť v slovenskom byte, zísť dolu schodmi a pozdraviť sa s recepciou, následne zamieriť do kancelárie a pracovať – toto všetko vyvoláva vo mne veľa skvelých spomienok a zakaždým ma prinúti tešiť sa na Slovensko o to viac. Vždy sa teším na túto postupnosť,“ priznal Ramsay.

Kanadský kouč počas pobytu doma pozorne a s radosťou sledoval účinkovanie Slovákov na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade. Mladí Slováci tam vo štvrťfinále potrápili favorizovaný domáci výber.

731300163 regenda Čítajte viac Tvrdé slovenské päste. Regenda naložil uplakanému Američanovi

„Mal som možnosť sledovať výkony našich chlapcov na juniorskom šampionáte. Videl som, ako skvele sa prezentovali. Ich výkony ma uistili, že sme za posledných pár rokov priniesli do slovenského hokeja mnoho kvalitných prvkov. Zároveň ma nadchli a naštartovali,“ uviedol s tým, že chce pokračovať v rozvoji.

„Chcem si byť istý, že neustúpime z vydobytých pozícií. Verím, že opäť nájdeme mladých hráčov počas najbližších prípravných zápasov. Potrebujeme ich priniesť do tímu,“ poznamenal Ramsay.

Nela Lopušanová 0 Čítajte viac Lopušanová a spol. odídu s medailou. Proti Češkám zažijú pikantný súboj na ľade i na striedačkách

Na spomenuté februárové súboje povolal do národného tímu aj piatich nováčikov – Eugena Rabčana, Branislava Ligasa, Dávida Romaňáka, Adama Lukošíka a Pavla Funteka. Čo od nich očakáva?

„Presne to isté, čo od každého iného. Musia hrať rýchlo. Musia správne využívať svoje hokejky a všetci sa musia snažiť streliť gól. A ešte si musia dať pozor na jednu vec, ktorú sa snažíme zastaviť. Ide o cúvanie pred súperom v strednom pásme. To je neprípustné,“ dodal kanadský kouč slovenského hokejového tímu pre HockeySlovakia.sk.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #Craig Ramsay