Prvý gól Slovákov zariadil Wright. Mladíkov vyškolili aj Kanaďania

Slovenskí hokejisti do 20 rokov padli aj v druhom prípravnom zápase pred blížiacimi sa MS. Po Nemecku (0:5) nestačili ani na domácu Kanadu, ktorej podľahli 1:6.

22.12.2022 05:30
František Dej Foto:
František Dej a Kanaďan Connor Bedard v roztržke počas prípravného zápasu.
debata (4)

Slovákov posilnil už aj Šimon Nemec a Filip Mešár.

Prvú tretinu prehrali 0:1, v druhej inkasovali ďalšie dva góly – Kanada v nej vyslala na slovenskú bránku 23 striel, zatiaľ čo zverenci Ivana Feneša zaznamenali jedinú. Na konci zápasu bol pomer striel 47:17.

Slováci začali zápas aktívne. Pomohla im k tomu presilovka, ktorá nasledovala po nešetrnom zákroku Nathana Gauchera na Adama Sýkoru. V početnej prevahe si vypracovali viacero streleckých príležitostí, ale neprekonali Benjamina Gaudreaua.

Slovensko, Nemecko Čítajte viac Päťka od Nemcov. Mladí Slováci prvý duel v Kanade nezvládli

Prvá zmena skóre prišla v 7. minúte. Colton Dach pozorne sledoval odrazený puk a pohotovou strelou ho poslal pomedzi betóny Patrika Andrisíka do siete. V 11. minúte mohlo byť vyrovnané, keď v oslabení zamierili do brejku Adam Žlnka s Petrom Repčíkom.

Vykombinovali kanadskú obranu, ale Źlnkovi zmaril možnosť na zakončenie do prázdnej bránky súper v poslednej chvíli. Vo zvyšku úvodného dejstva mal viac práce Patrik Andrisík, ktorému raz pomohla žŕdka a v tutovke vychytal Connora Bedarda.

Druhá tretina bola jasne v réžii kanadských reprezentantov. Tím Dennisa Williamsa zasypal slovenského brankára 23 streleckými pokusmi, zatiaľ čo na Gaudreaua letel jediný puk.

Juraj Slafkovský Čítajte aj Zbieranie sa z ľadu, chyba pri góle súpera. Slafkovskému nešlo, kouč bol nemilosrdný

Hokejisti s javorovým listom na hrudi využili hernú prevahu na strelenie dvoch gólov. V priebehu 21 sekúnd v 28. minúte skórovali Brandt Clarke a Zach Dean. Druhý kanadský zásah sa zrodil po dorážke z tesnej blízkosti, tretí bol pre Slovensko smolný. Deana trafil nahodený puk z pravého krídla a od jeho nohy sa odrazil do siete.

Slovákom vôbec nevyšiel úvod záverečnej tretiny, keď inkasovali dvakrát v rozmedzí šiestich sekúnd. Najskôr spomedzi kruhov presne namieril Brennan Othmann a následne po buly využil slabší dôraz súperovej defenzívy Joshua Roy.

V 43. minúte však slovenskí hokejisti dosiahli prvý gól v príprave pred šampionátom, ktorý putoval na konto Samuela Honzeka. Bol kuriózny, keďže Wrightovu prihrávku spoza bránky si zrazil do siete prekvapený Gaudreau.

Pozrite si video:

Záver stretnutia priniesol veľké množstvo vylúčení a Kanaďania v jednej z presiloviek spečatili triumf na 6:1 zásluhou Dylana Guenthera. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

V 3. tretine za stavu 5:0 Slováci znížili po kurióznej situácii, keď draftová štvorka a kapitán Kanady Shane Wright poslal puk pred svojho gólmana, od ktorého sa odrazil do bránky.

Zásah pripísali Samuelovi Honzekovi. Duel sa uskutočnil monctonskom Avenir Centre, kde reprezentácia odohrá aj celú základnú skupinu šampionátu.

Generálku na šampionát odohrajú Slováci v noci na sobotu proti Rakúšanom.

Kanada – SLOVENSKO 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Góly: 7. C. Dach (Bankier), 28. B. Clarke (Stankoven, Fantilli), 28. Dean (Roy, Bankier), 41. Othmann (Wright, Bedard), 41. Roy, 51. Guenther (Wright, Zellweger) – 43. Honzek. Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku 47:17.
Zostava SR: Andrisík – Š. Nemec, Bečár, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Funtek, Laurenčík – Mešár, Petrovský, Honzek – A. Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec – Štefančík, Dej, Bačo. Tréner I. Feneš.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 20 rokov #kanadskí hokejisti do 20 rokov