Pomoc Čechov neprišla. Slováci po debakli s Fínmi končia

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v poslednom zápase A-skupiny MS s Fínskom 3:9 a na turnaji končí.

14.08.2022 22:33
World Juniors Finland Slovakia Hockey Foto: ,
Slovenskí hokejisti doplatili na vylúčenia a na súpera jednoznačne nemali.
debata (7)

Postup do štvrťfinále jej mohlo zabezpečiť len víťazstvo Česka nad Lotyšskom, ktoré sa však nezrodilo. Lotyši uspeli 5:2 a postúpili z tretieho miesta, Česi zo štvrtého.

Zverenci trénera Ivana Feneša skončili s dvoma bodmi v A-skupine na nepostupovej piatej priečke. Tento rok nevypadáva z elitnej kategórie žiadny tím.

MS20 v Edmontone – A-skupina:
Fínsko – SLOVENSKO 9:3 (2:1, 4:1, 3:1)
Góly: 1. Simontaival (Hirvonen), 15. Määttä, 21. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 32. Määttä (Järventie, Kemell), 37. Räty (Kemell, Niemela), 39. Kapanen (Rafkin, Järventie), 47. Väisänen (Mäenpää, Rajaniemi), 52. Simontaival (Puutio, Räty), 56. Puutio (Räty, Niemela) – 8. Repčík (Groch), 28. Petrovský (Petrovický, Nemec), 50. Nemec (Petrovický, Mišiak). Rozhodovali: Fernandez (USA), Kova (Fín.) – Hofer (Nem.), Huseby (Kan.), vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: 20. Sýkora 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, 659 divákov.
Fínsko: Fínsko: Jatkola – Rafkin, Niemelä, Jurmo, Puutio, Viro, Heimosalmi, Rajaniemi – Kemell, Räty, Hirvonen – Järventie, Määttä, Simontaival – Kapanen, Lambert, Karvinen – Mäenpää, Väisänen, Liukas – Koivunen.
SR: Latkóczy (41. Boľo) – Kmec, Petrovický, Štrbák, Nátny, Groch, Stripai, Žabka – Kašlík, Myklucha, Petrovský – Jedlička, Demek, Sýkora – Nemec, Dvorský, Faith – Mišiak, Repčík, Honzek – Stümpel

Česko – Lotyšsko 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Gut (Myšák, Ticháček), 30. Svozil (Hauser, Herčík) – 5. Lavinš (Brants), 13. Rullers (Vitolinš, Ozolinš), 32. Bergmanis (Dukurs), 38. Bergmanis (Silkalns, Lavinš), 59. Bergmanis

Fíni mali výborný vstup do zápasu a už po 35 sekundách išli do vedenia. Petrovický prehral súboj za bránkou, Hirvonen prihral Simontaivalovi a ten bekhendom prekonal Latkózyho – 1:0. Slováci boli blízko vyrovnania v 7. minúte, no Honzek a po ňom ani Repčík nepretlačili puk za Jatkolu.

O minútu neskôr to už vyšlo, keď sa po tlaku Slovákov dostal puk k Repčíkovi a ten prepálil všetko pred sebou. Vyrovnaný stav vydržal do 15. minúty, keď sa v presilovke presadil Määttä. Slováci prišli v závere tretiny o Sýkoru, ktorý fauloval kolenom Kemella a rozhodcovia mu po vzhliadnutí videa udelili 5+DKZ.

World Juniors Finland Slovakia Hockey Slovensko U20 Čítajte viac Fíni hromžia na Sýkoru: Špinavý zákrok na kriminál!

Fíni premenili dlhú presilovku krátko po prestávke, keď Hirvonen dorazil puk do odkrytej bránky – 3:1. Fíni v druhej tretine dominovali a neustále hrozili. V 28. minúte však Fenešovi zverenci znížili, keď sa na dvakrát pred bránkou presadil Petrovský.

Severania ale do konca druhého dejstva ešte trikrát udreli a odskočili na štyri góly. V 32. minúte premenil ďalšiu presilovku Määttä, v 37. pridal piaty gól z uhla Räty a v 39. minúte sa po úniku presadil Kapanen. Pred druhou prestávkou bol pomer striel na bránku 35:9.

Canada World Junior Hockey Čítajte viac Rusi sa obuli do podujatia v Kanade: Nevídané fiasko, tvrdia o MS

Do tretej časti nastúpil do slovenskej bránky namiesto Latkóczy Boľo. Čisté konto mu vydržalo do 47. minúty, keď ho prekonal Väisänen.

O tri minúty neskôr znížil Nemec, ktorý šikovne tečoval za Jatkolu strelu Petrovického a upravil na 3:7. V 52. minúte pridal ôsmy gól „Suomi“ Simontaival a v 56. upravil na konečných 9:3 Puutio. Oba góly padli v presilovkách.