Päť gólov v prvej tretine. Tím do 17 rokov prehral vysoko s USA

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov si pripísali druhú prehru v treťom zápase na Turnaji piatich krajín v americkom Colorado Springs.

13.08.2022 08:12
USA - Slovensko Foto:
Hokejisti výberu do 17 rokov dokázali držať krok s favoritom z USA iba v tretej tretine.

V noci na sobotu podľahli favorizovaným domácim hráčom 2:8. O góly SR 17 sa postarali Michal Svrček a Michal Liščinský.

Američania rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej tretine, v ktorej nastrieľali päť gólov. Slováci vstúpili do zápasu s nekompletnými štyrmi formáciami, pre zranenia nemohli nastúpiť obranca Samuel Kupec a útočník Theo Kiss.

MSJ hokej Slovensko dvorský Čítajte viac Mladí Slováci oslavujú prvú výhru na MS a živia šancu na štvrťfinále

Zverenci trénera Rastislava Paľova zakončia pôsobenie na turnaji v sobotu o 23.00 SELČ, v záverečnom vystúpení si zmerajú sily s rovesníkmi zo Švajčiarska a zabojujú o konečnú tretiu pozíciu. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov – Colorado Springs (USA):
USA – SLOVENSKO 8:2 (5:1, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Dellasalla (Vieau, Stout), 13. Vieau (Stefanek, Bewick), 14. Dellasalla (Carcone, Swanson), 15. Swanson (Vieau), 15. Zellers, 25. Cornforth (Zellers, Park), 27. Bartell (Risteau, Pilgrim), 58. Zellers (Stout, Cornforth) – 17. Svrček, 59. Liščinský (Ličko, Zálešák). Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Zostava SR 17: Bodnár (25. Pohanka) – Mitro, Ličko, Bajza, Harvánek, Barger, Fabuš, Král – Tomašec, Svrček, Feranec – Liščinský, Pitka, Zálešák – Saxa, Prokopovič, Mikulec – Valášek, Bachratý

„Odohrali sme tretí zápas za tri dni a navyše proti najsilnejšiemu tímu na turnaji. V prvej tretine sme boli ustráchaní a báli sme sa hrať s pukom,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk tréner sedemnástky Rastislav Paľov.

MSJ hokej Slovensko Čítajte viac Slovenská eufória, lotyšské sklamanie. Dvadsiatka sa dočkala triumfu

Američania sa strelecky presadili hneď v prvej minúte duelu zásluhou Dellasalla. „A potom prišli ešte štyri zásahy v priebehu dvoch minút. V druhom dejstve sa nám podarilo zlepšiť pohyb, neurobili sme tak veľa individuálnych chýb,“ zhodnotil Paľov.

Pred záverečnou tretinou za nepriaznivého stavu 1:7 si dali v kabíne za cieľ neinkasovať. „Napriek jednému gólu v našej sieti to bola najlepšia tretina v zápase. Do budúcnosti sa musíme naučiť to, aby sme aj proti silnému súperovi hrali bez strachu,“ dodal tréner SR 17.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #USA #slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov #Colorado Springs