Výprask od Čechov. Čierny deň pre hokej doplnila aj sedemnástka

Hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala s Českom vysoko 1:7. Jediný gól SR 17 strelil na konci druhej tretiny Jakub Mikulec.

12.08.2022 08:55
Tréner reprezentácie do 17 rokov Rastislav Paľov. Foto:
Tréner reprezentácie do 17 rokov Rastislav Paľov.

Mladí Slováci tak v druhom zápase na Turnaji piatich krajín v americkom meste Colorado Springs nedokázali nadviazať na výsledok z úvodného duelu proti Nemecku (8:2).

Zverenci Rastislava Paľova si najbližšie zmerajú sily s americkými rovesníkmi v sobotu o 3.00 h SELČ. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov – Colorado Springs (USA):
SLOVENSKO – Česko 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
Góly: 39. Mikulec (Liščinský, Pitka) – 19. L. Král (A. Jiříček, Titlbach), 24. Glas (Drančák, Veselský), 29. J. Klíma (Benák), 50. Titlbach, 50. Curran (Kubiesa, Hlinský), 52. Hlinský (J. Klíma, D. Svozil), 59. Kos (L. Král, Titlbach). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
Zostava SR 17: Pohanka – Mitro, S. Kupec, Bajza, Ličko, Barger, Harvánek, Král, Fabuš – Tomašec, Svrček, Kiss – Liščinský, Pitka, Mikulec – Saxa, Valášek, Bachratý – Feranec, Prokopovič, Zálešák

„Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, keďže po víťazstve nad Nemeckom prišla studená sprcha. V úvodných desiatich minútach sme síce začali aktívnym pohybom, ale postupne sa to vytratilo,“ povedal po stretnutí tréner Paľov.

Junior Hockey Canada Slovakia Čítajte viac Reakcie na historickú prehru s Kanadou: Debakel, katastrofa

Po druhej tretiny prehrávali Slováci ešte prijateľným skóre 1:3 a podľa kouča bolo ich cieľom ešte vyrovnať. „Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to a v posledných desiatich minútach prišli ešte štyri české góly. Osobne som od chlapcov očakával väčšiu dravosť, lepšiu podporu hráča s pukom a za požadovanými výkonmi zaostali lídri tímu,“ dodal tréner SR 17.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #hokej #slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov