Osemnástka viedla nad USA, no výhrou sa nerozlúčila. Doplatila na efektivitu

Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali v súboji o 5. miesto na turnaji Hlinka Gretzky Cup v kanadskom Red Deere s Američanmi 2:4.

06.08.2022 00:23 , aktualizované: 10:41
Jakub Chromiak Foto:
Jakub Chromiak v zápase proti Američanom.

Zverenci Tibora Tartaľa tak skončili na šiestom mieste.

Slováci sa ujali vedenia v 6. minúte zásluhou Lea Eperješiho, súper vyrovnal v 16. minúte a do 42. minúty zvýšil už na 4:1. O necelé štyri minúty Juraj Pekarčík len upravil na konečných 2:4.

USA, Slovensko Čítajte viac Zápas USA - Slovensko na Hlinka Gretzky Cupe sme sledovali ONLINE

Ako píše portál SZĽH, v porovnaní s prehrou 0:8 s rovnakým protivníkom v prípravnom dueli pred začiatkom podujatia podali mladíci oveľa lepší výkon a v prípade vyššej efektivity v zakončení mohli siahať aj na lepší výsledok.

USA – Slovensko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 16. J. Connor (Gramer, Erdman), 19. Strathmann (Lacroix, Whitelaw), 24. Adams (L. St. Louis, Musty), 43. Sharp (Musty, Terrance) – 5. Eperješi (Maruna, Rohaľ), 46. Pekarčík (Pišoja). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Zostava SR 18: S. Urban – J. Chromiak, Baran, Eperješi, Pišoja, S. Barcík, Petras, Ďurina – Molnár, Pobežal, Císar – Kurila, Jenčko, Kukumberg – Pekarčík, Dej, Sisík – Maruna, Párička, Rohaľ – Stahoň. Zdroj: SZĽH

Tibor Tartaľ, tréner SR: "Chceli sme odísť z turnaja víťazstvom v poslednom zápase. Takže sa nám ťažko odchádza. Mali sme mladý tím, smerom k MS sme dostali dobrú informáciu o tíme. Veľa hráčov malo prvý kontakt s medzinárodným hokejom a verím, že im to pomôže a že budeme silnejší. Chýbalo nám viac efektivity.

Juraj Pekarčík, strelec druhého gólu SR: „Bojovali sme, chceli sme vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Nepremenili sme veľa šancí, mali sme smolu. Bohužiaľ. Od prvého zápasu na turnaji sme sa zlepšovali, ale USA sme chceli zdolať.“

Leo Eperješi, strelec prvého gólu SR: „Každý zápas sme chceli hrať, tak ako proti USA. V prvom prípravnom zápase sme prehrali 0:8, teraz sme boli viac zohratí. Trápilo nás však zakončenie a to počas celého turnaja.“ (zdroj: hockeyslovakia.sk)

Vo finále sa stretnú Švédi s Fínmi

Vo finále turnaja Hlinka Gretzky Cupu sa stretnú Švédi a Kanadania. V Red Deere zdolali Švédi Čechov 6:2, Kanaďania zdolali Fínov 4:1.

Semifinále Hlinka Gretzky Cup 2022 hráčov do 18 rokov:

Kanada – Fínsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 20. Gauthier, 29. Ritchie, 50. Wood, 50. Barkey – 60. Alasiurua

Švédsko – Česko 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 18. Forsfjäll, 24. Nordh, 39. Dower Nilsson, 57. Stenberg, 60. Johansson, 60. Stenberg – 33. Štancl, 46. Felcman

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 18 rokov #Hlinka Gretzky Cup