Slová v šatni zabrali, dvadsiatka predviedla obrat. Kouč: Čaká nás dlhá cesta

Slovenskí hokejisti do 20 rokov uspeli v prvom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta. V Kanade zdolali po obrate Nemecko 5:3 (0:1, 1:1, 4:1).

05.08.2022 06:02 , aktualizované: 10:43
Slovensko, Nemecko Foto:
Roztržka v zápase Slovenska a Nemecka v príprave na MS do 20 rokov.

Slováci po dvoch tretinách v Edmontone prehrávali, no v tretej strelili štyri góly. Ďalší prípravný zápas ich čaká v piatok o 23.00 SELČ proti Švajčiarsku.

Slovensko – Nemecko 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)
Góly: 33. Demek (Faith, Štrbák), 45. Demek (Sýkora, Štrbák), 50. Myklucha (Kašlík, Dvorský), 58. Petrovský (Petrovický), 60. Petrovský (Petrovický, Stripai) – 19. Blank (Rossmy), 32. Munzenberger (Rutkowski), 46. Szuber (Blank, Samanski).
Rozhodovali: Arcano, Homer – Brown, Martin (všetci Kan.), vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Honzek 5+DKZ za faul kolenom, Szuber 5+DKZ za úder do hlavy a krku, Glotzl 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1.
Zostava SR 20: Latkóczy – Stripai, Petrovický, Štrbák, Nátny, Žabka, Groch, Laurenčík, Bakala – Sýkora, Demek, Jedlička – Kašlík, Myklucha, Petrovský – Faith, Dvorský, L. Nemec – Mišiak, Repčík, Honzek – Kolenič

„Bol to veľmi dôležitý zápas, pre reprezentáciu do 20 rokov vôbec prvý v sezóne 2022/23. Čaká nás dlhá cesta k ideálnej hre.

Duel s Nemeckom nám v prvých dvoch tretinách odhalil naše slabé stránky, v tretej zasa tie silné. Záverečné dejstvo symbolizovalo náš charakter a našu vnútornú silu.

Využili sme tri presilové hry, čo je dobré znamenie do ďalšieho diania. Napriek tomu nás stále čaká veľa práce,“ uviedol tréner Ivan Feneš pre web SZĽH.

Adam Sýkora Čítajte aj Slováci po 24 hodinách dorazili do dejiska MS. Jeden hráč z kádra vypadol

Strelec dvoch gólov Servác Petrovský pre rovnaký zdroj ocenil tímového ducha.

„V úvode sme boli trošku rozlietaní. Absolvovali sme iba jeden tréning pred zápasom, bolo to cítiť. Pred treťou tretinou sme si sadli a čosi povedali v kabíne aj na striedačke. Zabralo to.

Bolo to oveľa ľahšie. Víťazstvo sme strhli na svoju stranu vďaka dobrej partii a tímovému duchu, ktorý nás zdobí.“

Aj ďalší dvojgólový Jakub Demek vyzdvihol silu kolektívu: „Rozbiehali sme sa pomalšie, bol to prvý zápas pre každého po dlhšom čase. Časom to bolo lepšie. Ukázali sme silu tímu, že ani za nepriaznivého stavu sa nezlomíme a dokážeme zdolať kohokoľvek.“

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 20 rokov #MS v hokeji do 20 rokov #nemeckí hokejisti do 20 rokov