Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na Nemeckom pohári bol kapitánom. Štart na MS nevidí veľmi reálne

Slovenský hokejový reprezentant Peter Čerešňák si vážne zranil koleno a reálne mu hrozí absencia na tohtoročných MS v Rige.

03.03.2021 07:44
ZOH 2018, hokej, Slovensko - Rusko, Čerešňák Foto: ,
Peter Čerešňák rozhodol na ZOH V Pjongčangu o skvelom slovenskom víťazstve nad favorizovaným tímom OŠR 3:2.
debata

Dvadsaťosemročný obranca Plzne utrpel zranenie minulý týždeň v českej extralige a lekárske vyšetrenia preukázali poranené väzy, uviedlo stredajšie vydanie denníka Šport.

"V pondelok som absolvoval dôkladnú lekársku prehliadku, z ktorej vyplynula neutešená prognóza. Dobrá správa od lekárov bola aspoň tá, že nebudem musieť podstúpiť operáciu.

Poranené väzy v kolene by sa mi mali zrásť vlastnou schopnosťou regenerácie. Nik mi však nepovie, dokedy a najmä, či vôbec bude moje koleno schopné odolať aj záťaži na ľade," citoval Šport Čerešňáka, ktorého dres v minulej sezóne zdobilo aj kapitánske „céčko“ na Nemeckom pohári.

Slovenský reprezentant nevidí veľmi reálne štart na svetovom šampionáte v Lotyšsku. Olympionik z Pjongčangu pre zranenia prišiel aj o štarty na MS 2018 v Dánsku a na domácich MS v roku 2019.

"Môj najbližší program je dvojtýždňový pokoj. Až potom začnem s ľahkými rehabilitačnými procedúrami pod dohľadom klubového lekára.

Nádej zatracovať nebudem, nejaké percento existuje, ale od zranenia uplynulo len pár dní. Nebudem sa trápiť a vyčerpávať aj psychicky," dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Peter Čerešňák #MS 2021 v hokeji