Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hossa: Ukončenie kariéry bolo správne rozhodnutie

Hokejisti Chicaga Blackhawks vstúpia do novej sezóny zámorskej NHL piatkovým zápasom v Prahe proti Philadelphii Flyers. Prítomnosť "čiernych jastrabov" v českej metropole sa rozhodol využiť ich mimoriadne úspešný bývalý hráč Marián Hossa.

04.10.2019 11:19
Marián Hossa Foto: ,
Marián Hossa.
debata

Niekdajší produktívny útočník vlani definitívne ukončil kariéru a pred spomenutým duelom navštívil kabínu Chicaga.

„Tešil som sa na stretnutie s chlapcami v Prahe. Konečne prišiel ten deň, keď môžem pozdraviť ľudí patriacich do organizácie, s ktorou sme boli takí úspešní. Momentálne poznám možno šiestich alebo siedmich hráčov v kádri, ale tréneri a vedenie klubu zostalo takmer nezmenené. Je pekné byť zase späť medzi nimi,“ uviedol 40-ročný Hossa pre portál NHL.com.

Rodák zo Starej Ľubovne získal s Blackhawks trikrát Stanleyho pohár. Pri týchto úspechoch boli na súpiske aj šiesti súčasní hráči klubu – brankár Corey Crawford, obrancovia Duncan Keith s Brentom Seabrookom a útočníci Jonathan Toews, Patrick Kane a Andrew Shaw.

Marián Hossa bozká pohár. Už tretíkrát v kariére. Foto: Reuters, Dennis Wierzbicki
Chicago Blackhawks, Stanley Cup Marián Hossa bozká pohár. Už tretíkrát v kariére.

„Bol to hráč, ku ktorému som vzhliadal a bol som rád, keď sme si mohli spolu zahrať. Je to skvelý človek a bolo úžasné ho sledovať na ľade, ako bol dobrý v ofenzívnych aj defenzívnych činnostiach,“ vyjadril sa Shaw.

Na spoluprácu s Hossom si dobre pamätá aj generálny manažér Chicaga Stan Bowman. „Veľmi nám chýba. Priniesol do našej hry všetky potrebné veci k víťazstvu. Nechcem povedať, že bol počas kariéry trochu prehliadaný, ale nie som si istý, či sa dočkal takého uznania, aké si zaslúžil za to, že tímu na dennej báze pomáhal víťaziť,“ povedal 46-ročný funkcionár.

Bývalý slovenský reprezentant odohral v NHL v súčte základnej časti a play-off 1514 duelov a nazbieral úctyhodných 1283 bodov. Podľa vlastných slov sa cítil pripravený aj na ďalšie sezóny, ale zastavili ho kožné problémy a kariéru predčasne ukončil.

"Bolo to ťažké rozhodnutie, pretože som mal stále dostatok energie. Myslím si, že som mohol hrať ešte dva alebo tri roky na vysokej úrovni. Povedal som si však, že v tom nemôžem pokračovať ďalej, pretože to môže mať v budúcnosti dopad na moje zdravie.

Bolo ťažké sa rozhodnúť, no myslím si, že som urobil správny krok," vysvetlil Hossa, ktorému sa za niektorými vecami spojenými s profesionálnym hokej necnie. „Vôbec mi nechýba lietanie a tímové mítingy. Na druhej strane, chýba mi to, že nie som súčasťou partie spoluhráčov v šatni,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Marián Hossa #Philadelphia Flyers #Chicago Blackawks