Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Mladíci vybuchli, Šatan musí nájsť riešenie. Pomôže projekt osemnástky?

Slovensko bude na budúci rok chýbať v elitnej kategórii majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov a táto niekoľko dní stará novinka nepotešila ani generálneho manažéra slovenských reprezentácii Miroslava Šatana.

30.04.2019 17:38
Miroslav Šatan Foto: ,
Miroslav Šatan na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie.
debata

Najdôležitejší muž vo výkonnej funkcii v slovenskom hokeji v utorok popoludní v Poprade zareagoval aj na to, že mladíci na nedávnom šampionáte vo Švédsku v boji o záchranu podľahli Švajčiarom 1:2 na zápasy.

„Už vlani sme mali dôvodnú obavu, že by to mohlo zle dopadnúť. Mali sme extra kempy a prípravu pre tím a dopadlo to dobre. Tento rok to naše mužstvo do 18 rokov na papieri vyzeralo lepšie ako pred rokom a nemysleli sme si, že sa môžeme dostať do takejto situácie. Kľúčový zápas so Švajčiarmi sme však nezvládli,“ povedal Miroslav Šatan pred médiami. Zároveň kriticky priznal, že v nižších vekových kategóriách sa na Slovensku nepracuje s hokejistami na zodpovedajúcej úrovni.

„Ukazuje sa, že v mládežníckom hokeji máme medzery a že treba s tými hráčmi lepšie pracovať. Dlho sa už bavíme o projekte "osemnástky"a centralizácii prípravy. To by mohlo pomôcť, keďže z klubov neprichádzajú dostatočne kvalitní mladí chlapci do reprezentačného tímu,“ naznačil Šatan.

Konkrétne kroky Slovenský zväz ľadového hokeja zrejme podnikne už tento týždeň, keď sa bude konať výkonný výbor aj s témou zlyhania „osemnástky“ na majstrovstvách sve­ta.

„Určite prebehne analýza, slovo dostanú aj tréneri, aby povedali, ako to oni videli. Potom sa rozhodneme. Momentálne nie sme pod časovým tlakom v otázke trénerov. Isté však je, že budú musieť prísť noví hráči, ktorí elitnú kategóriu vybojujú zasa pre tých ďalších,“ dodal Miroslav Šatan.

Slováci vypadli z elitnej kategórie do A-skupiny I. divízie MS hráčov do 18 rokov aj v roku 2011. V nasle­dujúcej sezóne sa im však v domácom prostredí podarilo vybojovať návrat do elitnej kategórie. Teraz teda zostúpili po ôsmich rokoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Šatan #slovenskí hokejisti do 18 rokov