Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Šatan ako prezident? Má moju podporu, tvrdí Pálffy

Ak by súčasný generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan kandidoval koncom júna na pozíciu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), od niekdajšieho spoluhráča Žigmunda Pálffyho by mal verejnú podporu.

29.03.2019 12:16
Legendy, hokej, Slovensko Foto: ,
Žigmund Pálffy počas exhibičného hokejového zápasu Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Team.
debata

Aktuálne však nevylúčil ani to, že sa sám bude uchádzať o tento post. Známe nie je ani to, či sa oň bude zaujímať Šatan alebo súčasná hlava zväzu.

V predchádzajúcich voľbách, v ktorých sa na čelo SZĽH dostal Martin Kohút, podporoval Pálffy neúspešného kandidáta Tibora Turana.

Keď sa hokej nezabúda. Legendy si obuli korčule Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Spoločná fotografia hráčov po exhibičnom...

"Šarkyho by som stopercentne podporil. Chcel som sa s ním rozprávať na túto tému, zatiaľ som nemal príležitosť. Ak sa však rozhodne, že pôjde kandidovať na prezidenta, verejne mu vyslovím podporu. Otázne je, ako sa k tomu postaví. Neviem, či chce zostať len vo funkcii generálneho manažéra, hoci podľa by sa dala jeho súčasná pozícia skĺbiť s prezidentskou. Nevidím v tom problém. Ak pôjde Miro do volieb, nemá význam riešiť niečo iné,“ povedal Pálffy podľa denníka Šport.

Štyridsaťšesťročný Žigmund Pálffy je v súčasnosti poslancom mestského zastupiteľstva v rodnej Skalici. Úspešnú hráčsku kariéru ukončil v lete 2013.

Počas nej v zámorskej NHL hral za New York Islanders, Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins. Slovensko reprezentoval na piatich MS vrátane zlatého Göteborgu 2002 aj bronzových Helsínk 2003, štartoval aj na troch ZOH (1994, 2002 a 2010).

TV Pravda: Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan odpovedal na otázky Pravdy v súvislosti s MS 2019 na Slovensku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Šatan #Žigmund Pálffy