Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Cíger prekvapil! V konečnej nominácii na MS je deväť nováčikov

Záverečným rezom kádra slovenskej reprezentácie neprešli obranca Lukáš Kozák a útočníci Martin Bakoš a Patrik Lušňák.

02.05.2017 16:20 , aktualizované: 21:50
zdeno cíger Foto: ,
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger.
debata (8)

Tréner Zdeno Cíger to oznámil v utorok večer na poslednom tréningu pred odletom do Kolína nad Rýnom. Z minulotýždňového kádra už predtým na zraze chýbali brankár Patrik Rybár, bekovia Ivan Švarný, Ján Brejčák a útočníci Radoslav Macík, Michael Vandas, Marek Hovorka a Miroslav Preisinger. "Po zápase v Nórsku sme sa nechceli unáhliť. Navyše sme doma mali dvoch hráčov, z nich chorý Ivan Švarný napokon na šampionát nejde. Martin Bakoš za mnou sám prišiel, že sa necíti dobre. Má za sebou dobrú sezónu a ponúkol som mu, aby šiel s nami, ale do prvých dvoch útokov sa neprebojoval,“ povedal kouč Cíger.

Do nominácie sa dostali aj štyria extraligoví šampióni z Banskej Bystrice. "Bystričania hrali v Nórsku dobre a mali kvalitnú sezónu, ktorú zakončili titulom. Pre našu koncepciu nám vyhovujú. Sú to silní a disciplinovaní hráči. Spoliehame sa na nich a veríme, že nám splnia určené úlohy,“ pokračoval hlavný tréner reprezentácie. "Na šampionáte chceme dosiahnuť čo najlepšie výsledky, no sústrediť sa musíme vždy len na najbližší duel. Chceme začať víťazstvom nad Talianskom,“ naznačil ciele národného mužstva Cíger.

Do Nemecka v stredu ráno odcestuje dovedna 25 hráčov vrátane tria brankárov. Na MS ešte neštartovali deviati hráči z nominácie – obrancovia Michal Čajkovský, Martin Gernát, Peter Trška, Eduard Šedivý a útočníci Jakub Suja, Tomáš Zigo, Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna a Tomáš Matoušek. „Po posledných dvoch zápasoch v Nórsku som sa vrátil domov do Prešova. Trochu som si pocestoval, ale venoval som čas aj rodine a dal si jeden tréning. Teraz som prišiel do Bratislavy a dúfal som, že nepôjdem hneď domov kompletne zbalený,“ povedal jeden z nováčikov obranca Martin Gernát.

"Nepozeráme sa na to, koľko máme nováčikov. Sledujeme výkonnosť a dali sme šancu nominovaným hráčom,“ poznamenal Cíger a naznačil aj zloženia útokov. S centrom Liborom Hudáčkom by mali hrať krídelníci Dávid Skokan a Vladimír Dravecký, s Máriom Bližňákom zase Marcel Haščák a Michel Miklík, s dvojicou Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna by mal hrať Tomáš Hrnka.

Kapitánom slovenského výberu bude útočník Vladimír Dravecký. „Byť kapitánom na MS je veľká zodpovednosť. Sila mužstva je tímová práca a tímový duch. Všetci sa na šampionát veľmi tešíme,“ poznamenal. Zaujímavosťou je, že Dravecký je jediný hráč zo súčasného kádra, ktorý pred siedmimi rokmi štartoval na MS práve v nemeckom Kolíne. „Pamätám si na ten šampionát. S Nemcami sme tam napríklad prehrali 1:2, ale mohli sme postúpiť. Nechcem však hovoriť o jednom konkrétnom zápase. Všetci vieme, o ktorom sa bavíme,“ narážal Dravecký na krutú prehru s Dánmi 0:6.

Na úvod šampionátu sa na súpisku dostane len 20 korčuliarov. Realizačný tím reprezentácie ešte úplne neodpísal aj možný štart obrancu Andreja Sekeru, ak by sa jeho Edmontonu v play-off zámorskej NHL nedarilo a jeho klubová sezóna sa predčasne skončila. "Hovoril som s ním a je ochotný prísť, budeme na neho čakať,“ povedal generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla a informoval aj o inom hokejistovi za morom – útočníkovi Petrovi Cehlárikovi: "Za ostatné obdobie mu dvakrát vyskočilo rameno a ide na operáciu.“ Jeho tím vo farmárskej AHL postúpil do ďalšej fázy vyraďovačky, slovenský útočník však pre spomenutý zdravotný problém nehráva.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na MS 2017:

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)
Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Michal Sersen (HC '05 iClinic Banská Bystrica)
Útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Pavol Skalický (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Zigo (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Matoušek (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.)

8 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia