Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Nohavica venoval Slovákom skladbu Pieseň smutného hokejistu

Český pesničkár Jaromír Nohavica predstavil počas tohtotýždňového turné v Bratislave špeciálnu hokejovú skladbu Pieseň smutného hokejistu.

20.03.2015 14:27
Jaromír Nohavica Foto:
Jaromír Nohavica.
debata

Pred blížiacimi sa májovými majstrovstvami sveta ju venoval hokejovej reprezentácii SR, ktorú vedie ďalší známy Čech pochádzajúci z Ostravy Vladimír Vůjtek. Obaja sa už dlhšie poznajú, na základe ich debaty vznikol aj spoločný text. Slováci budú počas svetového šampionátu doma práve v Ostrave, kde odohrajú sedem zápasov.

„V mojom repertoári mám niekoľko piesní so športovou tematikou, tak som pridal ďalšiu hokejovú. Text som napísal za jednu noc. Prvýkrát som zložil song v slovenčine a sám som sa čudoval, koľko pekných slovenských slov poznám a dokážem použiť,“ povedal ostravský pesničkár fanúšikom na štvrtkovom koncerte v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave. V hľadisku v tom čase nechýbal ani tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek a po koncerte sa s Nohavicom stretol. Podľa kormidelníka slovenského tímu je pesničkár veľký športový fanúšik a počas majstrovstiev sveta v Ostrave by mal odohrať pre slovenský tím aj koncert.

„Je to taký darček pre slovenského diváka a verím, že sa bude páčiť,“ poznamenal Jaromír Nohavica, ktorý nebude chýbať ani na slovenských zápasoch počas svetového šampionátu v Ostrave. „Veľmi sa teším na duel Slovensko – Rusko. Počas ostravskej skupiny budem fandiť Slovákom, no keď dôjde na vyraďovacie duely a hrať budete s Čechmi, tak sa to už asi zmení,“ prezradil s úsmevom 61-ročný charizmatický muzikant slovenským fanúšikom.

Jaromír Nohavica v minulosti naspieval už aj hymny futbalistov Baníka Ostrava či hokejistov Třinca.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Nohavica