Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vrátil sa do detstva. Vymenil hokej za sánky

Vo Fínsku sa učí korčuľovať, na Slovensku sánkovať. Marek Viedenský prišiel na zraz hokejovej reprezentácie pred turnajom Slovakia Cup v Banskej Bystrici vysmiaty od ucha k uchu. "Dva dni som bol doma a zaspomínal si na detské časy," prezradil rodák z Handlovej.

05.02.2015 17:16
Marek Viedenský Foto: ,
Hokejový útočník Marek Viedenský.
debata

Najskôr si bol v nedeľu zahrať hokej s dlhoročnými kamarátmi, ktorí pracujú v známej handlovskej fabrike. „Potreboval som sa trochu vykorčuľovať, nech nemám ťažké nohy.Chlapci ma zo zábavy zobrali medzi seba. V zápase som si pripísal asi osem asistencií, strieľať góly som mal zakázané,“ tvrdí 24-ročný útočník Hämeenlinny.

V pondelok svoj návrat do detských čias vyšperkoval sánkovačkou. „S bratom sme sa chystali snoubordovať a lyžovať na Rematu, ale bolo tam zatvorené. Vymysleli sme náhradný plán. U ďalšieho kamaráta sme zohnali sánky a spúšťali sa po dimitrovke ako desaťroční,“ dodal s úsmevom.

Na Slovensku má okrem hokeja aj inú povinnosť. „Potrebujem si kúpiť zimné topánky. Vo Fínsku sa mi žiadne nepáčili. Doteraz som ich príliš nepotreboval, lebo z domu na štadión to mám len dve minúty a vystačil som si s teniskami. Sneh sa však postupne roztápa a zídu sa.“

V aktuálnej sezóne sa odchovanec prievidzského hokeja zúčastnil na všetkých troch reprezentačných zrazoch. „Okrem prvého zápasu s Kanadou na Nemeckom pohári nám zvyšné stretnutia príliš nevyšli. Musíme to zmeniť. Na papieri máme najkvalitnejší výber, ale vždy je to o aktuálnej forme hráča a dosť záleží na chémii jednotlivých formácií,“ myslí si Viedenský. Prenesie výbornú fazónu z klubu aj do reprezentácie?

„To som mal v pláne už pred Nemeckým pohárom. Vtedy sa mi v klube darilo. Prvý zápas s Kanadou mi vyšiel, ale odvtedy to šlo so mnou dolu vodou aj na klubovej úrovni. Verím, že teraz pred domácim publikom to prelomím.“

Pomôcť mu vraj k tomu môže aj útočník Sparty Praha Martin Réway. „Rewy mi hovoril, že má pripravený špeciálny pušný prach na góly. Ak budeme hrať spolu v útoku, verím, že mi trochu z neho nasype,“ povedal hokejista, ktorého v roku 2009 draftovalo San José. Štartu v NHL sa však zatiaľ nedočkal.

Na adresu ďalších dvoch nominovaných mladíkov Petra Cehlárika a Christiána Jaroša dodal: „Chlapci získali bronz na juniorskom šampionáte, hrávajú švédsku ligu, o ktorej som počul, že je kvalitnejšia ako fínska a práve vyhrali Ligu majstrov. Myslím si, že nám pomôžu.“

Do fínskej Hämeenlinny prišiel pred aktuálnou sezónou po šiestich rokoch v nižších zámorských súťažiach. „V Amerike sa hrá jednoduchý a tvrdý hokej, fínska liga je o korčuliarskej vyspelosti. Snáď sa tu naučím poriadne korčuľovať,“ doplnil s humorom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Viedenský