Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vážim si dôveru trénerov, vraví jednotka dvadsiatky Denis Godla

Vlani bol na juniorských majstrovstvách sveta v pozícii brankárskej trojky, mal nasať atmosféru veľkého turnaja.

22.12.2014 09:00
Denis Godla Foto: ,
Brankár Denis Godla.
debata

Teraz si od neho tréneri aj spoluhráči sľubujú, že bude veľkou oporou slovenskej reprezentácie do dvadsať rokov na svetovom šampionáte v Toronte a Montreale. "Veľmi sa teším. Rovnako ako všetci moji spoluhráči. Vnímam ako veľkú poctu, že môžem hrať za Slovensko, navyše na takých veľkých a krásnych štadiónoch,“ tvrdí hokejový brankár Denis Godla.

Na turnaji budete slovenská jednotka. Čo to pre vás znamená?
Vážim si dôveru trénerov. V extraligovom projekte som odchytal viac zápasov a dúfal som, že šancu dostanem aspoň v jednom, dvoch zápasoch aj na majstrovstvách sveta. Nakoniec som jednotka a urobím všetko pre to, aby sme skončili čo najlepšie.

Vyhovuje vám, že o svojej pozícii viete už dlhšie pred šampionátom?
Je to tak lepšie. Aspoň všetci brankári vieme, na čom sme. Aj tak predpokladám, že neodchytám všetky zápasy a do hry zasiahne aj druhý brankár. O nasadzovaní na konkrétne súboje sme sa zatiaľ nebavili. Máme ťažkú skupinu – čakajú nás traja veľkí favoriti a potom dôležitý súboj s Nemeckom. Ten musíme zvládnuť, najmä psychicky.

Skúste zhodnotiť silu súperov, ktorí vás postupne čakajú…
Všetko sú to veľmi silné mužstvá. Kanada má v tíme veľké nádeje zámorskej NHL. Najväčšia hviezda je asi Connor McDavid, ktorý by mal byť budúcou jednotkou draftu. Výhodou Kanady bude aj domáce prostredie. Dúfame, že v prvom zápase bude trochu pod tlakom, čo by sme mohli využiť. Fíni sú minuloroční majstri sveta do 20 rokov a aj teraz majú dobrý ročník s výborným brankárom Sarosom, ktorý už má skúsenosti aj so seniorskou reprezentáciou. Američania sú tradičná zámorská škola, jeden z favoritov turnaja. Nemcov celkom dobre poznáme z pravidelných súbojov na rôznych turnajoch. Majú dokonca hráča v NHL Draisatla, ktorého však Edmonton na šampionát neuvoľnil. I tak majú dobré mužstvo. Treba si dať na nich pozor.

Najdôležitejší zápas vás čaká na koniec skupiny. Bude to výhoda či nevýhoda?
To uvidíme až po zápase. Osobne to vnímam ako fakt. Vyžrebovanie turnaja nevieme ovplyvniť. Musíme sa s tým vyrovnať. Mužstvo máme dobré na to, aby sme ten duel zvládli.

Pripravujú vás tréneri aj na búrlivú atmosféru?
Tréner Bokroš nám to opakuje už pol roka. Chce nás pripraviť na to, že v hľadisku bude cez dvadsať tisíc hlučných fanúšikov. Nesmieme sa toho zľaknúť a hrať si svoje. Ak to pôjde, môžeme čosi na šampionáte dosiahnuť.

Aký cieľ si dávate?
Jednoznačne postúpiť do play off. Tam to už bude o jednom zápase, v ktorom ide o všetko. Ak by sme ho zvládli, bolo by to skvelé.

Je vašou výhodou, že ste boli na šampionáte aj vlani?
Bol som trojka za Sabolom a Barošom. Nepovažujem to za nejakú extra výhodu. Sedel som na tribúne, ostatní chalani mohli turnaj sledovať v televízii. Medzi tým veľký rozdiel nie je. Bolo vidieť, že na juniorských majstrovstvách sveta sa hrá veľmi rýchly hokej. Hádam najrýchlejší na svete.

Väčšinu minulej sezóny ste strávili v Slovane a v tíme ste boli chvíľu aj v aktuálnom ročníku. Dáva vám Jaroslav Janus nejaké rady?
Bavili sme sa spolu ešte aj minulý týždeň v Bratislave. Zdôrazňoval mi, aby som bol najmä pokojný, nepripúšťal si priveľký tlak. Potom to pôjde. Snažím sa od neho čo najviac odpozerať. Jaro je veľmi ochotný poradiť, sem-tam mi niečo napíše alebo zavolá. Okrem neho mi pomáhali aj tréneri brankárov Rybár a Jurčenko.

Máte brankársky vzor?
Najviac sledujem, ako sa darí Pittsburghu v NHL, takže možno Marc-André Fleury. Páčia sa mi aj mnohí slovenskí brankári, ale vyslovene vzor nemám.

Stihli ste osláviť pred odchodom do zámoria s najbližšími Vianoce?
Áno, dostali sme v úvode minulého týždňa trošku voľna, tak som si odskočil domov do Kežmarku. V utorok večer sme absolvovali slávnostnú večeru s kapustnicou, rybou a klobáskou. Vymenili sme si aj darčeky. Bol som nedočkavý, tak som svoje hneď aj rozbalil. Potešili ma iPad aj mobil.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov #Denis Godla