Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hokejisti začali ladenie do Soči vo vodnom svete

Čo spája Soči so Sencom? V piatok popoludní sa stala spojivkom olympijská hokejová reprezentácia Slovenska.

31.01.2014 17:40
Tomáš Záborský Foto: ,
Tomáš Záborský na masážnom stole.
debata

Záverečné ladenie do odletu do ruského dejiska zimnej olympiády začala v seneckom SAIwellnese. Tam sa k mužstvu pripojili útočníci Tomáš Záborský a Marcel Haščák. Prišli o niečo skôr než hlavná časť tímu, a tak si chvíľu krátili výmenou aktuálnych informácií i zážitkov z ich pôsobísk v ruskej Kontinentálnej hokejovej lige.

„Na Slovensko som prišiel vo štvrtok večer. Boli sme s Ufou na najvýchodnejšom tripe Chabarovsk, Vladivostok, Novosibirsk a Novokuzneck. Po návrate som si len zbalil veci a letel domov,“ priblížil Záborský. „Na ľade som sa cítil dobre, aj výkonnostne, aj keď som nenabral toľko bodov, koľko som chcel. Konkurencia v Ufe je široká. Teraz je prvoradá slovenská reprezentácia. Budem sa snažiť urobiť všetko, aby som jej čo najviac pomohol. V Ufe máme saunu, bazény i masáže, no čo tu vidím, je nadštandard. Určite využijem nejaké masáže. Po ceste som dobitý ako pretekársky bicykel, dobrá regenerácia mi pomôže.“

Haščák cestoval z Rigy komplikovanejšie. „Sedemnásť hodín autom. Naložil som priateľku i psa. V Poľsku snežilo, šoférovanie dalo poriadne zabrať. Riga je v tabuľke hore, v klube vládne spokojnosť. Dostali sme dlhšie voľno.“ Na obočí mal náplasť, na ľavom lýtku krvavú jazvu – pamiatku z posledného zápasu pred olympijskou prestávkou.

„Obočie mi zašili, no zistil som, že mám tržnú ranu aj na nohe po kopnutí korčuľou. Ani neviem, či budem môcť nastúpiť v pondelkovom zápase. Uvidím, čo na to povie náš doktor. Prišiel som však preto, aby som mohol odohrať zápas. Do Soči som sa nedostal, no chcem zabojovať o svetový šampionát. Keby som sa teraz ospravedlnil, zle by to vyznelo,“ uviedol strieborný medailista zo svetového šampionátu 2012 – a objednal si thajskú masáž.

O chvíľu sa obaja zvítali s realizačným tímom i so spoluhráčmi. Pribudol k nim i brankár Ján Laco z Donbassu Doneck a útočník Tomáš Surový z minského Dynama. Olympijský sľub nestihli pre povinnosti vo svojich kluboch. Všetci vyfasovali uteráky a v bielych županoch sa presunuli do masážno-saunového sveta. Každý si vybral procedúru podľa potreby.

„Záverečnú prípravu sme začali regeneráciou. Nikomu sme nič neurčovali, je to na voľnom výbere. Hráči sú tretí deň bez ľadu, to je vhodný čas na relax. Ja preferujem vírivku,“ konštatoval tréner VladimírVůjtek.

„Stále tu máme len polovicu mužstva, niektorí nominovaní ešte hrajú za svoje kluby. Tím bude kompletný až desiateho februára v Soči po príchode hráčov z NHL, dovtedy nám vypomôžu cestujúci náhradníci. Pre hráčov, ktorí sú už tu, sme prichystali najprv oddychový režim, od soboty začneme trénovať. Na prípravu máme trinásť dní, to je dosť času. Budeme kombinovať ľad s posilňovňou a telocvičňou. Spestrením bude pondelkový zápas proti výberu slovenskej extraligy. Štvrtého februára dostanú hráči voľno. Piateho ráno ešte odtrénujeme a popoludní letíme z Viedne cez Kyjev do Soči,“ naznačil najbližší program hlavný tréner.

Jeho súčasťou je i sobotňajšia návšteva večerného predstavenia v Radošinskom naivnom divadle.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Záborský #Marcel Haščák #slovenská hokejová reprezentácia