Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hokej si volí šéfa. Má jediného kandidáta

Ján Mitošinka, Viktor Špakovský, Dušan Pašek, Juraj Široký. Štyria muži, ktorí stáli v ére samostatnosti na čele slovenského hokeja. Dnes k nim pribudne piate meno. Hlavným bodom kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja bude voľba prezidenta. Široký už dávnejšie avizoval, že po trinástich rokoch vo funkcii končí. Jediným známym kandidátom na uvoľnený post je zatiaľ Igor Nemeček. Jeho súper alebo súperi môžu ešte pribudnúť priamo na kongrese.

10.06.2011 06:00
Igor Nemček Foto:
Igor Nemeček.
debata (7)

„Sledoval som, že viacero ľudí sa odmietlo o túto pozíciu uchádzať. Ja sa však zaujímam o svoju kandidatúru a nerozoberám, kto by mohol byť mojím oponentom,“ uviedol Nemeček, dlhoročný športový funkcionár. Na hokejovom zväzu pôsobil od roku 1999 ako medzinárodný manažér a neskôr generálny sekretár, okrem toho je podpredsedom Slovenského olympijského výboru pre zimné športy a naposledy stál na čele organizačného výboru majstrovstiev sveta 2011 v Bratislave a Košiciach.

Kandidatúru na post šéfa SZĽH už skôr vylúčil niekdajší československý reprezentant Dárius Rusnák (podporí Nemečka), kandidovať nechce ani bývalý reprezentačný tréner Ján Filc. „Zvážil som to, a v tomto momente nemienim kandidovať, hoci stať sa môže hocičo,“ povedal v máji Filc. Bývalý hokejista Marián Bezák svoju kandidatúru nevylúčil, no uvoľnená pozícia ho príliš neláka. „Nemám o ňu záujem. Neviem, ako som sa dostal do okruhu možných uchádzačov. Nevylučujem však, že sú ľudia, ktorí by ma v tejto pozícii prijali, stať sa môže všeličo. Zatiaľ ma nikto s touto ponukou neoslovil,“ povedal Bezák.

O novom šéfovi zväzu rozhodne 126 hlasov. „Extraligové kluby majú po tri hlasy, prvoligisti po dva. Ostatné kluby hrajúce v slovenských súťažiach, ako aj ďalšie zložky zväzu, napríklad komisie, majú v tajných voľbách právo odovzdať jeden hlas,“ vysvetlil športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský.

Prezident zväzu navrhne po voľbách zloženie výkonného výboru, prioritou ktorého bude nájsť nového reprezentačného trénera A-mužstva.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba