Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

To bude kino! Jágr zverejnil ukážku nového dokumentu. Prečo ešte hráš? pýtal sa v ňom Gretzky

Český hokejista Jaromír Jágr na svojom instagramovom profile potvrdil špekuláciu, že o ňom vzniká dokument. Legendárna 68 zverejnila ukážku z pripravovaného filmu Jágr - Posledná sezóna.

10.07.2024 17:45
Jaromír Jágr Foto:
Jaromír Jágr bol ambasádorom nedávnym MS v hokeji, na ktorých si titul majstrov sveta vybojovala česká reprezentácia.
debata

Zároveň v príspevku prezradil, že s poslednou sezónou to nebolo úplne jednoduché. „Pred štyrmi rokmi som povedal Petrovi (dokumentaristovi Větrovskému pozn. red.), že ak chce mať natočené moje posledné zápasy, nech natáča,“ uviedol Jágr na sociálnej sieti.

A keďže Jágr si možno po každej sezóne v posledných rokoch myslel, že už končí, dokumentaristovi sa tvorba asi predražila. „Vydržal. Teraz vám konečne po tých rokoch môžem malý kúsok ukázať, pretože ako som v minulosti povedal, máme v pláne natočiť aj poslednú sezónu,“ skonštatoval Jágr.

Spolumajiteľ a hráč hokejového klubu z Kladna poďakoval všetkým, ktorý už niekoľko rokov na filme pracuje. „Ďakujem celej organizácii Pittsburghu Penguins, Mariovi Lemieuxovi vrátane všetkých bývalých spoluhráčov z klubu. Snáď sa vám tento malý kúsok bude páčiť a samozrejme myslím aj na mojich zahraničných fanúšikov,“ pokračoval Jágr.

Upútavka na nový dokument trvá 90 sekúnd, ktorá fanúšikov zrýchlene prevedú od dospievania až po súčasnosť jedného z najpopulárnejších českých športovcov histórie.

„Prečo ešte stále hráš?“ pýta sa v ukážke Jágra legendárny Wayne Gretzky. Samotný rodák z Kladna v ukážke vyslovuje želanie, že by sa rád naozaj profesionálne pripravil na svoju poslednú sezónu.

Filip Mešár Čítajte viac Rozmaznané bábätko, malá princezná. Mešár padá na dno talentov Canadiens, hrozí mu výmena

„Vždy miloval túto hru,“ zmieni sa v krátkom šote Mario Lemieux, vedľa ktorého Jágr v Pittsburghu hokejovo dospieval. „Keď nebudete chcieť byť najlepších, nikdy nebudete najlepší. Jaromír to chcel,“ vyjadril sa jeden z najlepších obrancov na prelome 80. a 90. rokov Paul Coffey.

Za dokumentom stojí režisér Petr Větrovský, ktorý v posledných rokoch pracoval na snímkach Attila, Jan Koller, Martin Škrtel a Gabriela Soukalová. Za tvorbu si odniesol tri svetové ceny z filmového festivalu v Miláne. Dátum uvedenia dokumentu Jágr – Posledná sezóna zatiaľ neuviedli.

Medveď i babička. Takto kedysi vyzeral slávny Jágr Fotogaléria - 33 fotiek Všetky fotky
Jaromír Jágr, legenda českého hokeja, ktorá...
debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Jágr