Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Životná sezóna v Kanade? Bola mi na nič, teraz riešim dilemu. Talentovaný Slovák zažil na dovolenke v Grécku nepríjemnosť

Lepšiu sezónu si talentovaný slovenský útočník mohol len ťažko želať. S tímom Drummondville vyhral kanadskú juniorskú ligu QMJHL a darilo sa mu aj v produktivite. V základnej časti si pripísal 61 bodov (30+31) v 54 zápasoch a v play-off pridal 16 bodov v 18 dueloch.

03.07.2024 13:03
World Juniors US Slovakia Hockey Foto: ,
Peter Repčík v drese dvadsiatky na MS juniorov.
debata

Aj vďaka skvelým výkonom Peter Repčík (20) verí, že by mohol v kariére pokračovať v zámorí.

Nebude to však jednoduché. „Bol som prekvapený a trochu smutný, že som nedostal pozvánku na rozvojový kemp. Taký je však život. Beriem to aj ako motiváciu,“ vraví.

Máte už aspoň indície, kde by ste mohli začať nasledujúcu sezónu?

Zatiaľ neviem, čo bude. Budem čakať na šancu v AHL. Medzitým sa zrejme už začne sezóna v Európe. O to náročnejšie sa potom hľadá klub. Verím, že sa to v najbližších týždňoch vyrieši.

Musím rátať aj s možnosťou, že v zámorí budem musieť o lepšiu pozíciu tvrdo bojovať. Na druhej strane, motať sa vo štvrtej formácii alebo často ani nehrať, by bolo veľmi náročné. Možno by bola vhodnejšia iná alternatíva.

Aká?

Ideálne by asi bolo, ak by som sa vyhral v niektorej lige v Európe. Nabral skúsenosti a potom sa vrátil do zámoria. Uvidíme, aké budú možnosti. Vždy som sa vedel prispôsobiť. Trochu ma len prekvapilo, že mi dobrá sezóna v Kanade nič nezaručila z pohľadu pozvánky do kempov v NHL.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

Mal som pocit, že sa tam dostanem a nebudem musieť riešiť dilemu, kde začať sezónu. Život však píše iné príbehy. Vždy je tu aj možnosť upútať pozornosť a zaujať kluby, ak podávate dobré výkony v Európe.

Zaujímajú sa o vás aj Košice, kde ste hokejovo vyrastali?

Je to jedna z možností. Ku Košiciam mám špeciálny vzťah. Je pravda, že záujem z ich strany je, ale nie sú jediným slovenským klubom. Nebránim sa otvorenej zmluve, v rámci ktorej by som mal možnosť neskôr odísť do zámoria, ak by sa naskytla príležitosť.

Mám už 20 rokov, takže sa nebojím, že by som sa nedokázal v Košiciach pobiť aj o pozíciu vo vyšších formáciách. Možno by som im aj znížil vekový priemer (smiech).

Ako si s odstupom času spomínate na vydarenú sezónu v Kanade?

Bola úžasná. Už navždy budú naše mená vryté na pohári. Bola to poriadna drina. Mali sme skvelý tím a výborného trénera. V celom play-off sme prehrali len tri zápasy. Titul sme získali zaslúžene.

17. Tomáš Jurčo Čítajte viac Ak by nebola vojna, nad Ruskom by som neváhal, vraví Slovák. KHL mi vyhovuje, je aj finančne zaujímavá

Vlani ste hovorili, že si od Kanaďanov chcete zobrať ich sebavedomie a prístup, akým riešia niektoré situácie. Podarilo sa vám to?

Aj vzhľadom na to, že som tam bol už tretiu sezónu, som cítil, že sebavedomie mám väčšie. Viac som si veril a skúšal som veci, ktoré som si pred rokom nedovolil. Väčšinou mi to vychádzalo. Keď som v Kanade začínal, dal som počas sezóny asi šesť gólov. Teraz ich bolo tridsať.

Z individuálneho hľadiska ma to veľmi potešilo a tiež aj fakt, že som mal viac ako bod na zápas. Samozrejme, vďačím za to aj spoluhráčom a trénerom.

Oslávili ste titul so spoluhráčmi?

Mali sme tradičný pochod mestom s majstrovskou trofejou. Oslavovali sme asi tri dni. Celé mesto bolo hore nohami. Sú to chvíle, ktoré si zapamätáte do konca života.

Máte na finále výnimočnú spomienku?

Veru mám. Hral som v niektorých zápasoch s teplotou vyše 39 stupňov. Na ľade som sa len motal. Spoluhráči aj tréneri veľmi chceli, aby som hral.

Slovenskí hokejisti s hetrikmi v NHL Fotogaléria - 32 fotiek Všetky fotky
Najväčšie legendy rokov minulých aj súčasných....

Liečil som sa bylinkovými čajmi, ktoré mi posielali rodičia. Trochu mi to pomohlo, ale musel som brať aj rôzne antibiotiká. Verím, že nebudem mať žiadne následky.

Darilo sa vám aj v drese dvadsiatky. Na juniorských MS ste nazbierali v piatich zápasoch šesť bodov. Chýbal k úplnej spokojnosti postup do bojov o medaily?

Veľmi ma mrzí, že sme to nedotiahli ďalej. Myslím si, že štvrťfinále s Fínskom sme mali pod kontrolou, ale sami sme si to pokašľali. Už s tým nič nenarobíme. Nemalo to tak dopadnúť. Verím, že sa podarí nejaký úspech dosiahnuť ďalšej generácii.

Tá vaša by sa mohla stretávať už na seniorskej úrovni. Vnímate veľké očakávania, ktoré sa spájajú s partiou okolo Juraja Slafkovského či Šimona Nemca?

To je pravda. Aj tento rok boli na MS opäť mladí chlapci, ktorí potvrdili svoje kvality. Ak sa tam stretneme viacerí, keď budeme v ideálnom veku a s väčším skúsenosťami z mužského hokeja, mohli by sme sa pokúsiť zabojovať o medailu.

Kde ste po dlhej a náročnej sezóne čerpali energiu?

Odskočil som si s kamarátom Servácom Petrovským a našimi priateľkami na dovolenku do Grécka. Išli sme na Korfu. Som rád, že nám to vyšlo. Bol to skvele strávený čas.

mišiak chicago Čítajte viac V Amerike mi varili pirohy a halušky. Lístky na NHL mi dal Slafkovský. Zmluva s Chicagom? Manažér mi pokazil prekvapenie

Požičali sme si menšie skútre a preskúmali skoro celý ostrov. Vyhovovalo mi aj počasie okolo 29 stupňov. Veľké horúčavy nemám rád. S destináciou som však nebol úplne spokojný.

Prečo?

Bývali sme v časti Kávos. Bolo tam až príliš mnoho mladých Angličanov, ktorí žúrovali často aj do šiestej ráno. Našťastie, k nám do izieb sa hluk nedostal, takže sme sa mohli pokojne vyspať. Inak je to krásna dovolenková destinácia, ale veľmi ju neodporúčam, na Korfu je viacero iných krásnych miest.

Boli to najmä futbaloví fanúšikovia?

Určite. Všade chodili v dresoch, ktoré mali veľmi podobné ako Škóti či Holanďania. Často som si ich mýlil. Bolo to celkom divoké.

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Repčík