Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Amerike mi varili pirohy a halušky. Lístky na NHL mi dal Slafkovský. Zmluva s Chicagom? Manažér mi pokazil prekvapenie

O podpise zmluvy s jedným z najúspešnejších klubov NHL sa mladý talent zo Slovenska dozvedel netradične. Útočník Martin Mišiak (19) spája svoju budúcnosť s tímom, v ktorom zanechali výraznú stopu aj Slováci. Predovšetkým Marián Hossa a Stan Mikita, ktorý má pred halou United Centre, domovom Chicaga Blackhawks, sochu.

13.06.2024 05:43
mišiak chicago Foto:
Martin Mišiak v drese Chicaga Blackhawks.
debata (1)

Rodák z Banskej Bystrice sa na novú sezónu pripravuje v Bratislave.

„Ráno idem buď na ľad do Petržalky alebo rovno do posilňovne. Teší ma, že som v skvelej partii a s chlapcami sa navzájom ťaháme,“ vraví Mišiak.

V skupine, s ktorou sa pripravujete, sú aj hráči ako Tomáš Tatar, Martin Fehérváry či Pavol Regenda. S kým si najlepšie rozumiete?

So všetkými rovnako. Pre mňa je v prvom rade skvelé vidieť, ako trénujú. Snažím sa im čo najviac priblížiť. Pre nich je prirodzené, že chcú byť vždy najlepší vo všetkom, čo robia. Jeden druhého motivujeme a hecujeme sa navzájom. Súťaživosť medzi nami je obrovská a to nás posúva vpred.

Kedy sa vraciate do Ameriky?

Na development kempe v Chicagu sa mám hlásiť 30. júna. Budem tam šesť dní. Prioritou bude spoznať sa s chlapcami z mužstva aj s tými, ktorí ešte len budú draftovaní. Podľa posledných informácií by sme nemali ísť na ľad, skôr to bude o príprave na suchu. Uvidíme, čo si pre nás pripravia.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

Vlani ste v kanadskej juniorskej lige OHL nazbierali 47 bodov v 60 zápasoch. Bola sezóna z vášho pohľadu lepšia ako predošlá, ktorú ste strávili v USHL?

Prakticky každý rok hrám v inej lige. Neustále sa musím na niečo nové adaptovať. Uvidíme, kde začnem ďalšiu sezónu. S mojimi výkonmi vlani som bol vcelku spokojný. Sezónu hodnotím pozitívne. V OHL sa hrá trochu iný hokej ako v USHL. Na novú súťaž a nový tím som si zvykol celkom rýchlo.

Zažili ste juniorský hokej v Amerike i Kanade. V čom sa tieto súťaže najviac líšili?

Ťažko povedať, ale ani v jednej lige to nebolo príliš fyzické. Porovnávam to s mužským hokejom, ktorý som zažil v extralige. Keď tak uvažujem, USHL bola o čosi viac kontaktná a OHL skôr technickejšia a ofenzívnejšia.

Nemecko SR Krefeld hokej šport NP Slovensko Dánsko Čítajte viac Takmer som skončil pod nožom. V Česku som zažil najnáročnejšiu sezónu v kariére. Ramsay? Poviem vám, čo ho robí výnimočným

Na akých pozíciách ste pravidelne hrávali?

Takmer celú sezónu, s výnimkou dvoch zápasov, som hral na pozícii centra. Na krídle len vtedy, keď sme mali viac zranených chlapcov. Na pozícii centra sa cítim najlepšie a sedelo mi to výborne.

Dávali vám tréneri dostatok priestoru aj na presilových hrách?

V úvode sezóny som bol na ľade v priemere okolo 22 minút, čo je obrovská porcia. S trénerom sme sa bavili o tom, že je to dlhodobo neudržateľné. Rozhodli sme sa, že to skrátime na 18 minút. Bol som čerstvejší a viac som sa sústredil na jednotlivé striedania.

Som vďačný za to, akú dôveru som mal od trénerov. Bol som jeden z najvyťažove­najších hráčov v tíme. V mojom veku je najdôležitejšie hrať čo najviac.

Z toho, čo hovoríte, vyplýva, že ste urobili veľký krok vpred vo vašom vývoji…

Presne tak. Pozerám sa ale už do budúcnosti. Neriešim, v akej lige to bude, ale dôležité pre mňa je, aby som hral čo najviac. Práve to ma posúva neuveriteľne dopredu. Cítim, že moja hra sa zlepšuje a to je pre mňa najpodstatnejšie.

sýkora Čítajte viac Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života

Nedávno ste sa dozvedeli radostnú správu o podpise zmluvy s Chicagom. Ako to prebiehalo?

Bol to úžasný pocit podpísať kontrakt s jedným z najväčších klubov NHL. Som šťastný, že o mňa majú záujem. Pre mňa je to však len jeden z cieľov, ktoré som si nastavil. Vnímal som to úplne inak ako samotný draft, kde netušíte, aký klub si vás vyberie.

Dozvedel som sa to neštandardne od manažéra klubu AHL, ktorý patrí pod Chicago. Až neskôr mi volal môj agent, ktorý mi to potvrdil.

Manažér sa mi neskôr, keď už to bolo oficiálne, ospravedlnil, že mi prekazil prekvapenie. Bolo to celkom vtipné. Ja som sa nad tým len pousmial a vravel som mu, že na to budem mať špeciálnu spomienku.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Chicago Blackhawks #Martin Mišiak