Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Takmer som skončil pod nožom. V Česku som zažil najnáročnejšiu sezónu v kariére. Ramsay? Poviem vám, čo ho robí výnimočným

Zranenie ho vyradilo z boja o miestenku na hokejové MS v Česku. Bronzový medailista z olympiády v Pekingu Adrián Holešinský sa po komplikovanej sezóne pripravuje na tretí rok v Plzni. O pár týždňov ho navyše čaká životný prestup. So snúbenicou Terezou majú naplánovanú svadbu.

12.06.2024 06:49
Nemecko SR Krefeld hokej šport NP Slovensko Dánsko Foto: ,
Adrián Holešinský.
debata

Dovtedy si chce dať predovšetkým dokopy zranené rameno. „Mal som v ňom roztrhnuté väzy. Veľmi ma mrzelo, že som sa preto nemohol pripojiť k reprezentácii. Pár týždňov sa to snažím rozhýbať. Ešte to potrebuje čas,“ vraví.

Nebyť zranenia, zrejme by ste nechýbali v záverečnej nominácii na MS v Česku. Škrie vás to?

Dá sa povedať, že sme to s asistentom Petrom Frühaufom riešili priebežne až do poslednej chvíle. Keďže pôsobí v Hradci Králové, pozorne si ma všíma. Je pekné, že o mňa majú v národnom tíme záujem. Pre problémy s ramenom som však napokon musel reprezentáciu odmietnuť.

Cítil som veľké sklamanie. Nechcel som však zaberať miesto iným hráčom, keď som vedel, že moje výkony by boli polovičné. Nebolo by to fér.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

Počas celej sezóny som mal veľa zranení, ktoré ma viackrát vyradili z hry. Aj z toho dôvodu sa chcem čo najlepšie pripraviť na to, aby som mohol o pozvánku na šampionát zabojovať o rok.

Hrozila vám aj operácia?

Dlho sa o tom uvažovalo a bola to jedna z vecí, ktoré ma stresovali. Našťastie som napokon nemusel ísť pod nôž, inak by rehabilitácia trvala omnoho dlhšie.

Išlo sa konzervatívnou liečbou a celkom mi to prospelo. Pred pár týždňami som začal cvičiť. V lete sa chcem čo najviac venovať môjmu zdravotnému stravu.

Sledovali ste MS v Česku?

Videl som viacero zápasov. Návštevnosť v Ostrave bola vysoká a to nielen v dni, keď hrali Slováci. Chlapci striedali lepšie výkony s horšími. Páčil sa mi najmä výkon v zápase s Amerikou. Vo štvrťfinále proti Kanade sme nezachytili úvod a potom sa to už nabaľovalo. Som si istý, že chlapci mali na viac.

Veľká strata bolo zranenie Martina Pospíšila. Myslím si, že celkový výsledok je miernym sklamaním vzhľadom na kvalitu kádra. Zvykli sme si, že na MS je veľmi tenká hranica medzi úspechom a neúspechom.

sýkora Čítajte viac Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života

Craig Ramsay vás pred troma rokmi vytiahol do reprezentácie. Viete si predstaviť na jeho mieste iného trénera?

Som presvedčený o tom, že všetci by boli radi, ak by ešte zostal pri národnom mužstve. Je to len o jeho rozhodnutí. On najlepšie vie, čo má robiť. Stále má čo ponúknuť mladým chlapcom. Jeho výrazná osobnosť a skúsenosti sú tým, čo ho robí výnimočným.

Reprezentácia sa pod jeho vedením prezentuje hokejom, na ktorý sa dobre pozerá. Ku mne sa vždy správal férovo. Najmä reprezentácii vďačím za to, že som sa presadil v Česku. Verím teda, že Ramsay zostane.

Máte za sebou druhú sezónu v Plzni. Ako ju hodnotíte?

Bola komplikovanejšia ako prvá. Keď som prišiel z Nitry, nikto ma tu nepoznal. Súperi si na mňa nedávali veľký pozor. Ľahšie sa mi presadzovalo. Čo sa týka aktuálnej sezóny, je tak trochu zázrak, že som nazbieral toľko kanadských bodov (12 gólov a 22 asistencií v 46 zápasoch, pozn. red.).

Ako tímu sa nám nedarilo. Hrali sme skôr v druhej polovici tabuľky. Ja sám som bol často zranený a pauzoval som aj dva týždne. Potom mi to trvalo dva až tri zápasy, kým som sa dostal späť do tempa.

ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Čítajte viac Anketa o Slovákoch z KHL v reprezentácii? Kluby o ničom nerozhodujú, zväz si všetko riadi sám. Väčšiu váhu má názor chlebodarcov

Z psychického hľadiska to bola pre mňa asi najnáročnejšia sezóna v kariére. Obmenil sa po nej realizačný tím aj káder. Verím, že nám to pomôže a čaká nás úspešná sezóna.

Plzeň je vychýrená najmä pre svoje pivo. Je lepšie ako kdekoľvek inde?

Kto neochutnal pivo v Plzni, nevie, ako chutí poriadne pivo. Má čaro dať si ho priamo v meste, odkiaľ pochádza. Počas sezóny si ho doprajem k obedu alebo k večeri. Treba si na to dávať pozor. Po sezóne, keď to z človeka opadne, si môže zájsť na pivo a dopriať si viac ako jedno či dve.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Plzeň #Craig Ramsay #Adrián Holešinský #MS v hokeji 2024