Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Bolo to napokon inak. Bývalý hokejový útočník Sparty Praha spáchal samovraždu

Českí fanúšikovia si jeho meno spoja s pôsobením v hokejovej Sparte, ktorej dres si obliekal v sezóne 2017/18. Nórsky útočník Alexander Reichenberg spáchal na začiatku mája samovraždu, mal 31 rokov.

05.06.2024 12:44
Alexander Reichenberg Foto:
Nórsky útočník Alexander Reichenberg v drese Sparty na archívnej snímke.
debata

Švédsky rodák celú svoju kariéru reprezentoval Nórsko. K jeho úmrtiu malo dôjsť už na začiatku minulého mesiaca, teraz vyšli najavo tragické okolnosti jeho skonu.

„Sám si vybral, že nás opustil,“ oznámila rodina pri pohrebe.

Reichenberg v Sparte odohral 41 zápasov a nazbieral 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. Po jednej sezóne v Prahe sa vrátil do Lillehameru IK, odkiaľ do Česka odišiel.

Vyskúšal si aj rakúsku a švédsku ligu, štarty ale zbieral predovšetkým v nórskej najvyššej súťaži.

Za reprezentáciu nastupoval pravidelne, zahral si na dvoch svetových šampionátoch, k vrcholu jeho kariéry patril štart na olympijských hrách v roku 2018 v Kórei.

„Je neuveriteľne smutné pomyslieť si, že už nikdy nebude počuť skandovanie publika v Eidsiva Aréne a že my, čo sme sedeli na tribúne, neuvidíme hráča s veľkým úsmevom, extra fintou alebo tvrdou strelou z kruhu v presilovke,“ uviedol nórsky klub na svojom oficiálnom instagrame.

sýkora Čítajte viac Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života
debata chyba
Viac na túto tému: #Sparta Praha #Alexander Reichenberg