Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života

Adam Sýkora patrí pod organizáciu New York... Foto: Profimedia
726465625 Adam Sýkora patrí pod organizáciu New York Rangers.

Naznačili vám, že by ste mohli dostať šancu aj v NHL?

O tom je zatiaľ priskoro rozmýšľať. Sám mám najvyššie ciele. Moje výkony naznačili, že by som mohol v budúcej sezóne naskočiť na nejaké zápasy aj do NHL, ale všetko to bude závisieť od môjho prístupu a od rozhodnutia trénerov.

Sezónu začnem pravdepodobne v AHL. Verím však, že môj cieľ, ktorým je NHL, sa mi už v budúcej sezóne splní.

V decembri ste ako kapitán Slovenska absolovali tradičný turnaj MS do 20 rokov. Stále vás bolí štvrťfinálová prehra s Fínskom?

Bola to obrovská škoda. Neustále premýšľam nad tým, ako by to dopadlo, keby sme postúpili do semifinále. Viem, že to už nezmením. Mali sme blízko k tomu, aby sme bojovali o medaily.

Boli sme veľmi dobrý ročník a skvelá partia. O to viac ma to mrzí. Musíme ísť ďalej a veriť, že šanca na úspech príde v mužskej reprezentácii.

Práve s tou vás i Dalibora Dvorského mnoho expertov spájalo v súvislosti s MS v Česku. Ako ste to vnímali?

Pre nás bolo super, že nás spájali so seniorskou reprezentáciou. Veľmi si vážim, že vedenie i Craig Ramsay dávajú šancu mladým hráčom. Moja sezóna v AHL bola dosť dlhá. S veľkou pravdepodobnosťou by som šampionát nestihol.

Z Ameriky som sa vrátil iba v pondelok. Dalibor mal rovnako dlhú a náročnú sezónu. Tréneri už navyše mali vybraných hráčov, s ktorými počítali. Bola to ich voľba a ja ju rešpektujem.

Sledovali ste výkony slovenského tímu, v rámci ktorého bola upriamená pozornosť najmä na Juraja Slafkovského?

Sledoval som každý zápas. Reprezentácia má u mňa špeciálne miesto. Chlapcov som chcel podporiť aspoň na diaľku. Som veľmi emocionálny, takže som zápasy dosť prežíval. Chalani hrali úžasne, škoda štvrťfinále s Kanadou.

Sledoval som aj výkony mladých chlapcov a hrali naozaj výborne. Juraj veľmi chcel dať gól, ale napokon pomáhal tímu asistenciami, ktorých nazbieral hojne. Bol jedným z lídrov mužstva.

Ako bude vyzerať vaša letná príprava?

Teraz si plánujem zobrať asi tri týždne voľna a potom začnem s letnou prípravou. Do Ameriky by som sa mal vrátiť v septembri na kemp nováčikov. Letnú prípravu absolvujem už štvrtý rok v Banskej Bystrici u Romana Švantnera.

Na ľade sa budem pripravovať s Braňom Bendíkom. Sme tam super partia. Chodia k nemu aj Dalibor Dvorský, Juraj Pekarčík a niektorí hráči z extraligy. Ja si to každý rok veľmi pochvaľujem.

876202913 Čítajte viac Bojuje o Stanleyho pohár, na Slovensku má rodinný fanklub. Jeho príbuzný oblieka dres Slovana: Raz by sme si mohli spolu zahrať v NHL

V extralige ste pred odchodom do zámoria nastupovali v Nitre. Prekvapila vás ziskom titulu, ktorý pred sezónou zrejme nikto nečakal?

Zhodnotil by som to jedným slovom: wau. Nitra je moja srdcová záležitosť. Dala mi obrovskú šancu a som im za to nesmierne vďačný. V kariére som sa výrazne posunul práve vďaka Nitre. Sledoval som väčšinu ich zápasov v play off.

Bolo úžasné sledovať ako postupne vyradili najvyššie nasadené tímy, pričom sami išli do vyraďovačky z ôsmeho miesta. Svedčí to o tom, že mali výborne poskladaný tím na play off. Veľmi som im prial, aby získali titul. Fanúšikovia a ľudia, ktorí pracujú okolo nitrianskeho hokeja si to zaslúžili.

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #New York Rangers #Adam Sýkora