Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Hlasný kritik Putina i Šatana: Nie som rusofób, ale Slovák s dostatočným IQ. Na vulgárnych úbožiakov reagujem slušne

Prezident Dukly Trenčín Miloš Radosa preberá z... Foto: TASR, RADOVAN STOKLASA
SR Hokej Hossa Radosa Prezident Dukly Trenčín Miloš Radosa preberá z rúk bývalého slovenského hokejistu Mariána Hossu plaketu HHOF, ktorú venoval trenčianskemu hokejovému múzeu.

Ako na vaše rozhodnutie reagovali zástupcovia ostatných klubov extraligy?

Je to akési tabu. Nechcem to hodnotiť, pretože každý má svoj priestor, aby sa vyjadril. Tých, ktorí sa nevyjadria, nepovažujem za strachopudov. Ja sa viem s každým na túto tému porozprávať a odprezentovať mu svoje argumenty.

Mám pocit, že ak by sa niektoré kluby alebo podnikatelia tvrdo vyhranili, mohlo by im to uškodiť, ak sú viac prepojení na štát. To je na tom smutné. V tomto smere sa naša spoločnosť od roku 1989, kedy sme štrngali kľúčmi na námestiach, veľmi neposunula.

V blízkej budúcnosti má vzniknúť nové ministerstvo, ktoré bude zastrešovať aj šport. Vnímate to ako krok vpred?

Ak by v ňom boli racionálni ľudia bez straníckej príslušnosti, tak by som s tým nemal problém. Nemám však z toho dobrý pocit. Počkám si na to, aká diskusia okolo nového ministerstva prebehne a aké budú ďalšie kroky. Potom si urobím lepší úsudok.

Objavujú sa aj názory, že z Ministerstva športu by mohli tlačiť na vedenie SZĽH, aby umožnilo hráčom z KHL štartovať na MS.

Veľmi pozitívne ma prekvapilo, ako sa v Česku vyvinula situácia okolo Júliusa Hudáčka a jeho angažmánu v Kladne. Fanúšikovia a médiá sa k tomu postavili jasne a vedenie klubu muselo reagovať. Toto je jediná legálna a legitímna cesta, ako ľudí prebudiť.

Je to signál, ako by mohla verejnosť reagovať na to, že by sa svetového šampionátu mohli zúčastniť aj hráči pôsobiaci v KHL. V tomto smere sa mi páči postoj pobaltských a škandinávskych krajín, ktoré odsudzujú konanie Ruska. Chcel by som sa raz zobudiť v krajine, kde žijú ľudia s takýmto myslením. U nás na Slovensku to, bohužiaľ, nehrozí.

U Šatana ste kritizovali jeho pokryteckosť. Hovorili ste o tom, že si zarobil väčšinu majetku pôsobením v Amerike a teraz sa fotí s podpredsedom NR SR Andrejom Dankom, ktorý je známy proruským postojom.

Nie som naivný. Je trápne myslieť si, že šport a politika spolu nesúvisia. Opäť sa len potvrdilo, že to tak nie je. Čo sa týka vplyvu Západu, kritizujem aj Američanov, že sa ku konfliktu na Ukrajine nepostavili radikálnejšie. Je mi jasné, že pre nich je momentálne väčšia hrozba možného konfliktu v Latinskej Amerike.

Július Hudáček Čítajte viac KHL je pre mňa priorita. Kým som zdravý, chcem čo najviac zarobiť, vraví Hudáček. Reaguje aj na kritiku voči Slovákom pôsobiacim v Rusku

Vystupujete na demonštráciách, intenzívne komunikujete vaše názory na sociálnych sieťach. Máte záujem vstúpiť do politiky?

V minulosti som kandidoval na post župana v Trenčíne. Zažil som vo volebnej kampani rôzne podrazy a podpásové údery. Aj teraz už údajne koluje moja fotografia z čias, keď som bol hrať hokej pod hlavičkou Slovenska na turnaji v Bielorusku za starých pánov a je na nej aj prezident Lukašenko. Vôbec to neskrývam.

Bolo to pred 15 rokmi a v čase, keď neútočili na nezávislú krajinu. Prekáža mi, že na Slovensku máme 40 percent nevoličov. Mrzí ma to, pretože ja chodím voliť vždy. Do politiky ale rozhodne nevstúpim, ako občan však budem naďalej veľmi aktívny.

Zostanete naďalej pôsobiť aj v štruktúrach klubu?

Akcií, ktoré v Dukle mám, sa neplánujem zbaviť. Zostanem teda akcionárom klubu, ktorému sa budem snažiť pomáhať aj svojou konštruktívnou kritikou.

Nový najväčší hokejový štadión na svete Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si podrobnosti o najväčšej hokejovej...

© Autorské práva vyhradené

264 debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Šatan #HK Dukla Trenčín #Miloš Radosa