Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: So Slafkovským doma dreli. V zábavnom parku v Španielsku niektorým prišlo zle. Košičan vysvetľuje Kanaďanom, že nepije jed

V jednom z rozhovorov ste prezradili, že pijete veľa čaju. Nahrádzate ním kávu?

Je to tak. Kávu nepijem vôbec. Ja som vyslovene čajový. Priviedli ma k tomu moji rodičia. Od malička sme mali blízko bytu rôzne bylinky. Čaj z nich je úplne iný ako sáčkový, ktorý si kúpite v obchode.

Myslím si, že mi to pomáha aj s imunitou. Keď som bol chorý dal som si čaj a za jeden alebo dva dni som bol v pohode. Neexistuje nič lepšie ako domáci čaj so štipkou bazového sirupu. Vždy sa po ňom cítim príjemne. Navyše má blahodarné účinky na organizmus.

Pijete ho aj v zámorí?

Takmer vždy pred zápasom si dávam mätový čaj. Spoluhráči sa čudujú ale vysvetľujem im, že to nie je žiaden jed ale bežný čaj. Sú tam z toho viac fascinovaný ako na Slovensku. Čo ma celkom prekvapuje, keďže tam majú mrazivé zimy.

Filip Mešár Čítajte viac Na nadávky si v Kanade zvykol. Splní si mladý Slovák svoj sen? V Montreale mi vraveli, aby som sa pripravil na veľkú ligu

Čo očakávate od vašej tretej sezóny v Kanade?

Budeme mať veľmi silný tím. Pevne verím, že sa nám podarí dosiahnuť nejaký úspech. Bude tam asi sedem hráčov, ktorí boli nedávno skúsiť šťastie na kempoch NHL. Som zvedavý ako do tímu zapadnem. Čím hrá človek s lepšími hokejistami, tým viac sa dostáva aj do povedomia skautov.

V tíme je nový generálny manažér, ktorý bol sedem rokov skautom v tíme Winnipeg Jets. Rozprával som sa s ním a povedal mi, že tento rok bude pre mňa kľúčový smerom k NHL. Sám na seba nejaký extrémny tlak nevytváram.

Viem, že do NHL vedie viacero ciest a je len na mne akú si vyberiem. V prvom rade treba tvrdo pracovať. Samozrejme, vždy je možnosť hrať v top európskych ligách. Vo Švédsku, Fínsku aj Česku sú kvalitné súťaže.

Prioritou ale pre vás ostáva NHL?

Latku mám nastavenú vysoko. Hlavným dôvodom je, že vidím hráčov v kanadskej lige, ktorí boli draftovaní vysoko a majú podpísané zmluvy v NHL. Keď sa s nimi porovnám, nie sú až o toľko lepší. Práve to ma motivuje, že mám šancu sa do NHL dostať.

Libor Sulak a Dominik Hasek Čítajte viac Máš v hlave ukrutné prázdno! V národnom tíme nemáš čo hľadať. Osobnosti reagujú na Čecha z KHL, ktorý sa obul do Hašeka

Vnímate väčší záujem o slovenských hokejistov v zámorí, aj vzhľadom na posledné drafty, v rámci ktorých boli Slováci vysoko?

Samozrejme. Je to perfektné, že si tímy NHL vyberajú v drafte Slovákov. Ak to pôjde takto ďalej môžeme čoskoro nadviazať na úspechy, ktoré mala predošlá generácia. Na druhej strane, draft sám o sebe ešte nič neznamená.

Nemôžeme draftovaných hráčov ospevovať ako najlepších na svete. Bolo veľa prípadov, kedy vysoko draftovaní hráči pohoreli. Ja som zástanca toho, že treba ostať pokorný a nelietať v oblakoch.

Hráči môžu dosiahnuť vrchol výkonnosti v rôznom veku. Niekomu sa to podarí v tridsiatke a niekomu už v sedemnástich rokoch. Je to veľmi individuálne. Dobré víno zreje postupne.

Autogramiáda draftovaných hokejistov v Trenčíne Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Hokejoví fanúšikovia čakajú v dlhom rade na...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Juraj Slafkovský #Peter Repčík