Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Obrovská tragédia, bývalý hráč Zvolena zahynul pri autonehode. Tento rok vybojoval postup Britov na MS 2024

Britský hokejista Mike Hammond zahynul vo veku 33 rokov po autonehode v Kanade. Oznámila to Britská hokejová federácia, správu priniesla agentúra DPA. Tridsaťtriročný útočník pôsobil pred troma rokmi krátko aj vo Zvolene.

20.07.2023 11:14
Mike Hammond Foto:
Mike Hammond.
debata

Hammond za Veľkú Britániu naposledy štartoval na tohtoročnom šampionáte A-skupiny I. divízie MS, na ktorom si Briti vybojovali účasť v elitnej kategórii v roku 2024 v Prahe.

Pred sezónou 2020/2021 mal byť jednou z letných ofenzívnych posíl Zvolena, po piatich prípravných zápasoch s ním však HKM ukončil zmluvu. V nich si pripísal dva góly a asistenciu.

„Mike Hammond zomrel včera večer pri autonehode v Shawnigane na severe Ameriky. Naše myšlienky a sústrasť sú s Mikeovou rodinou, priateľmi a spoluhráčmi v tejto veľmi ťažkej dobe,“ uviedol vo vyhlásení Hockey.uk.

Hammond hrával v Británii za Coventry Blaze, Manchester Storm, Braehead Clan a Nottingham Panthers, mimo rodnej krajiny pôsobil v Nemecku, Dánsku a Kanade.

Filip Mešár Čítajte viac Na nadávky si v Kanade zvykol. Splní si mladý Slovák svoj sen? V Montreale mi vraveli, aby som sa pripravil na veľkú ligu
debata chyba
Viac na túto tému: #Mike Hammond