Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rusi prišli so zúfalým plánom, smejú sa im vlastní i Česi. Radšej pôjdem do cirkusu, odkazuje legenda

Zhrňme si najprv základné fakty: od momentu, keď Rusi rozpútali vojnu na Ukrajine, nesmú sa ich hokejisti zúčastňovať žiadnych súťaží pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Samozrejme, vrátane majstrovstiev sveta.

17.07.2023 06:33
rusko, hokej Foto:
Hokejisti Ruska.
debata (43)

O šampionátoch tak Rusi tvrdia, že bez nich sú nepozerateľné, turnaje vraj stratili na kvalite a nie je o ne taký záujem medzi fanúšikmi.

To je však všetko, čo s aktuálnou situáciou vedia urobiť. Okrem toho, že si môžu hľadať partnerov, aby ich hokejisti odohrali aspoň aké – také medzinárodné zápasy.

Napokon, počas tohtoročných majstrovstiev sveta v Lotyšsku a Fínsku absolvovali sériu duelov s Bieloruskom, ktoré má na medzinárodnej scéne rovnaký status ako Rusko a Kazachstanom.

Marie Růžičková, manželka slávneho hokejistu Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Marie Růžičková vo svojich statusoch tvrdí, že...

Zdá sa však, že Rusi si našli aj ďalšieho partnera. Jeho meno zrejme prekvapí každého priaznivca hokeja – Indiu.

Teda krajinu, v ktorej hokej nemá takmer žiadnu tradíciu, členom IIHF je len od roku 1989 a napriek tomu, že je s viac ako 1,4 miliardami obyvateľov druhou najľudnatejšou na svete, venuje sa v nej hokeju len 1500 hráčov.

Prečo teda Rusi zaostrili práve do južnej Ázie?

„Máme hosťa z Indie, s ktorým diskutujeme o kultúrnej výmene športov. Sme pripravení ísť tam a hrať pozemný hokej. My, naopak, Indov pozveme hrať ľadový hokej k nám,“ vyhlásil nedávno tréner ruskej reprezentácie, Petrohradu a zároveň viceprezident tamojšej hokejovej federácie Roman Rotenberg.

Galchenyuk, Lehner Čítajte viac Rozsekám teba aj tvoju dcéru. Zavolám do Ruska a celá vaša rodina bude mŕtva. Hráč NHL sa pri zatýkaní vyhrážal policajtom

Jeho plán znie na prvý pohľad bizarne. Hoci – India patrí v pozemnom hokeji medzi svetovú špičku, muži sú osemnásobní olympijskí šampióni, zápasy lákajú davy, údajne až 90-tisíc fanúšikov.

Kým Rotenberg je zo svojho plánu nadšený, tamojší experti si ťukajú prstom na čelo. Vrátane Vladimira Pljuščeva, niekdajšieho kouča národného tímu.

„Ruský tím by mohol ísť hrať pozemný hokej do Indie? Neviem si to predstaviť. Zdá sa, že na tomto svete je možné všetko. Už vidím nejakého Matveja Mičkova ako sa prerezáva cez trávu,“ čuduje sa a pripomína sedmičku tohtoročného draftu NHL.

© Autorské práva vyhradené

43 debata chyba
Viac na túto tému: #India #IIHF #vojna na Ukrajine #ruskí hokejisti #pozemný hokej #Matvej Mičkov