Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Všetko zmenil telefonát od manažéra. Mami, oci, odchádzam do Kanady. Mladý Slovák zahviezdil, túži po ňom tím z NHL

Rodičia a brat prišli podporiť Sama do... Foto: Archív Martina Honzeka
IMG-20230609-WA0012 Rodičia a brat prišli podporiť Sama do Vancouveru pri jeho návrate do zápasového diania po zranení, ktoré si privodil na juniorských MS v januári.

Skúšal si aj sám variť?

So spoluhráčmi sa stravovali v reštauráciách a vo fastfoodoch, ktoré poznáme dobre aj na Slovensku. Tam sú na každom rohu. Večere mali spoločné s rodinou v presne stanovený čas.

Po nej sa ešte rozprávali, vďaka čomu sa mohol zdokonaliť v angličtine. Raňajky si pripravoval sám. Potraviny zabezpečovala rodina, v ktorej býval. Podľa toho, čo si napísal na zoznam. Fungovalo to bez problémov.

U Slafkovského i Dvorského sa ukázalo ako správne rozhodnutie odísť v mladom veku do zahraničia. Mešár, Nemec či Sýkora hrali v draftovej sezóne na Slovensku, čo im tiež výrazne pomohlo. Samo skúsil extraligu a následne zámorie. Čo je z vášho pohľadu pre mladého hráča výhodnejšie?

Na Slovensku sa mládež zapracováva medzi mužov už častejšie ako v minulosti. Možno by to ale chcelo dať mladým ešte väčšiu šancu. Neviem, či sa toho tréneri obávajú alebo sú v tom iné dôvody.

Dalibor Dvorský Čítajte viac Mladého Slováka si kluby v NHL zamilovali. Uvedomili si, že si ho majú viac všímať, vravel expert

Možno by pomohlo zníženie počtu legionárov. Namiesto nich by hrali talentovaní mladí hráči, ktorí by mali šancu rozvíjať sa a ľahšie by sa potom presadili v zahraničí.

Na druhej strane, určite to nie je také jednoduché. Najmä, keď sa viaceré tímy obávali zostupu. Mladí hráči nedostávali toľko príležitosti ako v predošlých sezónach. Verím, že sa situácia v tomto smere zlepší a na Slovensku budeme vychovávať veľa šikovných hokejistov.

Ako vidíte Samovu budúcnosť na drafte a po ňom?

Nie je podstatné, či pôjde v prvom alebo štvrtom kole. Draft ešte nezaručuje miesto v NHL. Niekedy sa aj chlapci, ktorí boli vybraní vysoko, v NHL nepresadili a tí, ktorí išli z nižších miest, mali výborné kariéry.

Určite nás poteší, ak bude draftovaný, ale cesta do prvého tímu NHL je aj potom dlhá a náročná. V AHL je kopec šikovných hráčov, ktorí čakajú na šancu. Budeme však veriť, že sa mu to podarí a splní si sen. Ak šanca príde, určite hneď kúpim letenky a budem chcieť byť pri tom. Myslím si, že by to urobil každý rodič.

Rebríček nádejí pred draftom NHL aj so Slovákom Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Nielen kanál TVA Sports tvrdí, že NHL uvidí v...

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Vancouver Giants #HK Dukla Trenčín #Samuel Honzek #NHL draft 2023 #Martin Honzek