Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Všetko zmenil telefonát od manažéra. Mami, oci, odchádzam do Kanady. Mladý Slovák zahviezdil, túži po ňom tím z NHL

V mladom veku ukázal aj vodcovské schopnosti. S... Foto: Archív Martina Honzeka
IMG-20230609-WA0046 V mladom veku ukázal aj vodcovské schopnosti. S kapitánskym céčkom viedol juniorku Dukly Trenčín.

Aký je mimo ľadu? Ktoré charakterové vlastnosti ho najlepšie vystihujú?

V prvom rade je mimoriadne zodpovedný a ctižiadostivý. Ak si niečo zaumieni, robí všetko pre to, aby to dosiahol. V kolektíve bol vždy obľúbený.

S manželkou sme sa ho spolu s bratom snažili viesť k tomu, aby boli zodpovední a pokorní. Názory ľudí aj z vedenia trenčianskeho hokeja, ktoré som zachytil, boli presne o tom, že mu nechýba pokora a môže to dotiahnuť ďaleko.

Jednou z obľúbených Samových aktivít je bicyklovanie. Chodili ste na výlety spoločne?

Okolité trasy v horách prešiel na bicykli prevažne sám. Ako rodina sme často chodievali na turistiku. Najradšej v okolí Trenčína, ale prešli sme aj Tatry. Obľúbili sme si aj Donovaly, Liptovský Ján, Tatranskú Lomnicu a iné miesta.

SR Michalovce šport hokej TEL semifinále 3 Košice KEX Čítajte viac Tvrdý knokaut pre RTVS. Nebude vysielať hokejové MS, teraz prišla o ďalší lukratívny produkt

Lákalo vás to aj do zahraničia?

Boli sme so synmi na dovolenkách v Bulharsku či Turecku, ale aj v iných destináciách, kam bežne Slováci zvyknú chodiť k moru.

Vášmu synovi predpovedajú experti, že si ho niektorý tím NHL vyberie už v prvom kole draftu. Čo momentálne prežívate?

Veľmi sa už na draft tešíme. Ešte si úplne neuvedomujeme, že sa to blíži. Môže to byť skvelý pocit, keď rodičia uvidia na vlastné oči samotný draft, na ktorom má ich dieťa šancu, že si ho niekto vyberie. Zo všetkých strán zaznievajú hlasy, že by mohol byť draftovaný. Pevne v to veríme.

V ktorom tíme by ste Sama najradšej videli?

Asi je to jedno. Ak by som si však mal vybrať podľa sympatií, bol by to jeden z trojice Florida Panthers, Detroit Red Wings a New Jersey Devils. Sú to tímy, ktoré som mal rád od detstva, keď som začal sledovať NHL.

cehlarik  ramsay  regenda Čítajte viac Ramsay bol odvážny, Regenda a Cehlárik sklamali. Najväčšie negatívum? Hráči nepoužívali hlavu

Ktorý tím o neho prejavil dosiaľ najväčší záujem?

Keď sme spolu volali, kým bol ešte v zámorí, často nám hovoril, čo sa udialo a pre aké tímy vyplňoval dotazníky. Bola to asi polovica mužstiev NHL a najväčší záujem cítil zo St. Louis Blues. Mal s nimi najviac stretnutí. Posledné zápasy sezóny sa o neho výraznejšie začali zaujímať aj v Detroite.

Pôjde na draft celá rodina a aký bude váš program?

Idem ja s manželkou a mladší syn. Odchádzame v pondelok 26. júna. Draft bude v stredu a v piatok by sme mali letieť domov. Veľa toho nestihneme. Jediný voľnejší deň bude v utorok.

Cíti Samo pred draftom trému?

Je to skôr očakávanie. Keď odchádzal do zámoria, predpovedali mu štvrté až piate kolo na drafte. Sezóna mu však vyšla a hral veľmi dobre.

Humenne extraliga Čítajte viac Odovzdajte nám pohár, máme oslavy. Lekár? Nedáme! Extraligový nováčik odhaľuje nekalé praktiky Žilinčanov

Zrazu sa z neho stal adept na prvé kolo. Je veľmi rád, že sa mu to podarilo a na draft sa veľmi teší. Minulý týždeň absolvoval viaceré pohovory s mužstvami a tiež fyzické testy v Buffale.

Čo bolo pre neho náročnejšie, testy alebo pohovory?

Pohovory boli dosť vyčerpávajúce. Jeden deň ich absolvoval tak veľa, že nám nestihol ani zavolať. Večer nám len napísal správu, že ho čaká posledný pohovor a hneď po ňom si pôjde ľahnúť, pretože toho mal naozaj dosť.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Vancouver Giants #HK Dukla Trenčín #Samuel Honzek #NHL draft 2023 #Martin Honzek