Dvojgólový Daňo si upevnil pozíciu najproduktívnejšieho hráča. Oslávenec Jágr dostal odkaz z tribún

Slovenský hokejista Marko Daňo zaznamenal v stredajšom zápase 46. kola českej extraligy dva góly, jeho Třinec však prehral v Liberci 2:3 po predĺžení.

15.02.2023 21:27
Jaromír Jágr Foto:
Oslávenec Jaromír Jágr ako Terminátor na transparente fanúšikov Kladna.

Dvadsaťosemročný útočník otočil v prostrednej časti nepriaznivé skóre, pri jeho presných zásahoch si pripísali asistencie krajania Tomáš Marcinko a Patrik Hrehorčák.

Domáci však dokázali vyrovnať a v predĺžení streliť víťazný gól. Daňo je so 45 bodmi (26+19) najproduktívnejší hráč súťaže.

Trenčín, Zámky Čítajte aj Veľký návrat na vynovený štadión. Legendy vhodili buly a Trenčania predviedli obrat

Pardubice zvíťazili na ľade Českých Budějovíc 7:3. K triumfu lídra nad predposledným tímom súťaže prispel presným zásahom slovenský útočník Pavol Štetka, jeho spoluhráč z obrany Peter Čerešňák si pripísal bod za asistenciu.

Pardubice majú na čele tabuľky 15-bodový náskok pred Vítkovicami, ktoré zdolali Olomouc 3:1.

V drese Komety Brno skóroval Kristián Pospíšil a Marek Ďaloga zaznamenal asistenciu, pričom ich tím si poradil s Plzňou 3:0.

Duel hokejových legiend Česka a Slovenska v Prahe Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
 Fanúšikovia pred O2 arénou čakajú na autogramy...

Kladno s Jaromírom Jágrom, ktorý v stredu oslávil 51. narodeniny, si pripísalo cenné víťazstvo nad Mladou Boleslavou. Fanúšikovia pripravili legende transparent, na ktorom Jágra stvárnili ako Terminátora.

Česká extraliga – 46. kolo:

České Budějovice – Pardubice 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Góly: 4. Valský, 26. Hanzl, 46. Gulaš – 11. Vondráček, 12. ŠTETKA, 25. Radil, 51. L. Sedlák (ČEREŠŇÁK), 57. Radil, 59. Radil, 59. Musil

Vítkovice – Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 24. Krieger, 38. Mueller, 47. Fridrich – 34. Mareš

Karlove Vary – Sparta Praha 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)
Góly: 11. Redlich, 18. Koblasa, 59. Redlich – 5. Forman, 12. Kousal, 18. Thorell, 29. Buchtele, 45. Tomášek, 46. Buchtele

Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 25. Zikmund, 59. Dotchin – 28. Pýcha

Kometa Brno – Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Zbořil, 30. POSPÍŠIL, 53. Strömberg (ĎALOGA)

Hradec Králové – Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 11. Pavlík, 14. Zachar (ROSANDIČ, OKULIAR), 54. Chalupa

Liberec – Třinec 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 12. Balinskis, 51. Nedomlel, 63. Birner – 21. DAŇO (MARCINKO), 28. DAŇO (HREHORČÁK)