Deň po debakli. Česi mali v závere smolu, v predĺžení však vydolovali výhru

Hokejisti Česka zvíťazili v nedeľňajšom zápase na Švédskych hokejových hrách nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení.

12.02.2023 16:15 , aktualizované: 18:49
Aleš Stezka Foto: ,
Brankár Česka Aleš Stezka sleduje situáciu počas zápasu so Švajčiarskom.

Skóre otvoril v 6. minúte Flek, no tesné vedenie Česi napokon neudržali. Vyrovnávajúci gól na 1:1 inkasovali v 56. minúte, keď si Künzle prihrávku zrazil do vlastnej bránky debutant v reprezentácii Vála. Víťazný gól zaznamenal v 62. minúte Chlapík.

Ondřej Beránek Čítajte aj Česi odvracali historický debakel. Hanba, nič nefungovalo, píšu za Moravou

Česi v sobotu podľahli Fínom vysoko 1:6. Proti Švajčiarom si pripísali 19 striel na bránku.

Víťazmi Švédskych hokejových hier, tretieho turnaja seriálu Euro Hockey Tour, sa stali domáci hráči. V Malmö si poradili so severským rivalom Fínskom 3:1. Turnaj vyhrali so 7 bodmi na konte, druhí skončili Fíni (5), tretí Česi (4) a štvrté bolo Švajčiarsko (2).

Švédske hokejové hry – nedeľa:

Švajčiarsko – Česko 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 56. Künzle (Thürkauf, Fora) – 6. Flek (Musil, Klok), 62. Chlapík (Kempný, Zohorna)

Švédsko – Fínsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 12. Lennström (Pudas, Sörensen), 22. Häman Aktell (Brännström, P. Lindholm), 30. A. Bengtsson (Rasmussen) – 60. Leino (Kossila, Aaltonen)