Zázračná Lopušanová s hetrikom. Režírovala triumf mladých Sloveniek

Slovenské hokejistky do 16 rokov zaknihovali na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže prvé víťazstvo. V pondelňajšom večernom stretnutí A-skupiny zdolali domáce Rakúšanky 5:4.

24.01.2023 07:06
Nela Lopušanová Foto:
Nela Lopušanová.
debata (2)

Pri všetkom podstatnom bola Nela Lopušanová, ktorá zažiarila na nedávnych MS hráčok do 18 rokov. Proti Rakúsku sa tentokrát blysla hetrikom a pridala aj dve asistencie.

Lopušanová otvorila skóre duelu už v štvrtej minúte v presilovej hre. Ďalšiu početnú výhodu o dve hráčky mladé Slovenky nevyužili, naopak inkasovali. O vyrovnanie sa postarala Ostadalová.

Nela Lopušanová 3 Čítajte viac Chvála neutícha! Lopušanovú ocenili v zámorí, známy expert vyriekol silné slová

Dvadsať sekúnd pred prvým klaksónom však zavelila k slovenskému triumfu Lopušanová. Prvých desať minút druhej tretiny patrilo Slovenkám. Lacková zvýšila na 3:1 a Lopušanová o chvíľu nato skompletizovala hetrik.

Keď Tóthová pridala v 27. minúte piaty gól, zápas sa zdal byť rozhodnutý. Rakúšanky ho však zdramatizovali dvoma presnými koncovkami do konca druhého dejstva. Ďalšiu pridala Rumplová v 45. minúte a znížila na 4:5, no vyrovnania sa už domáce hráčky nedočkali.

Nela Lopušanová 2 Čítajte viac Lopušanová je jackpot. Iných vozia rodičia takmer do šatne, ona príde na bicykli ráno o piatej

V utorok od 20.00 h čaká mladé Slovenky záverečné vystúpenie v A-skupine dievčenského turnaja, nastúpia proti domácim Fínkam. Po konci skupinových fáz budú nasledovať súboje o konečné umiestnenie.

Dievčenský EYOF, A-skupina:
SLOVENSKO – Rakúsko 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)
Góly: 4. Lopušanová (Nogová, Tomaštíková), 20. Lopušanová (Feníková, Tomaštíková), 22. Lacková (Lopušanová, Korčeková), 25. Lopušanová (Nogová, Tomaštíková), 27. Tóthová (Lacková, Lopušanová) – 12. Ostadalová (Brunnerová, Kleinlercherová), 28. Lintnerová (Brunnerová, Baecková), 40. Pickaová (Prosenová, Ostadalová), 45. Rumplová. Vylúčené: 3:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, Rozhodovali: Kainbergerová – Kazianka, Samrock.
Zostava SR 16: Tomečková – Nogová, Tomaštíková, Eibenová, Večerková, Kostková, Krištofíková, Masláková, Komloš – Lacková, Tóthová, Lopušanová – Juríková, Karkošková, Korčeková – Turňová, Feníková, Tomášová – Sliacka. Trénerka N. Lucák Čupková

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nela Lopušanová #slovenská ženská hokejová reprezentácia #EYOF